PS vilcienu stāsts

Mans vilcienu stāsts sākās, kad gatavošanās procesā priekš Latlug pasākuma Aglonā, meklēju elementus nešķiroto klucīšu kastē, lai uzbūvētu dažādus industriālus objektus Latlug Lego city kopainai, un visam pa vidu atklāju, ka man ir vilcienu motors un ratiņi, tātad varētu mēģināt uzbūvēt ejošo lokomotīvi. Attēlā redzami vagoni, kuri būvēti, lai Latlug pilsētas industriālajā rajonā būtu vairāk elementu.

Lūk arī bilde ar manu pirmo Lego vilcienu lokomotīves modeli. Spēks tiek padots no parastā PF AA bateriju tipa kastes, kuras integrēšana kompaktā vilciena virsbūvē bija pamats šī vilciena dizainam. Kad kopā saturīga nesošā konstrukcija bija paveikta, aizpildīju pārējos virsbūves dizaina elementus, kas nav balstīti uz kādu konkrētu reālās dzīves lokomotīvi, bet ir brīva interpretācija. Šī lokomotīve ir bijisu vairākkārtīgi redzama darbībā Latlug publiskajos pasākumos un pašlaik ir jau izjauktā veidā.

Šobrīd saliktā veidā turu 3 vilcienu lokomotīves, visas redzamas šajā attēlā. Ar dzelteno strīpu ir pašažieru vilciens, pa vidu esošais koši zaļais ir Galaxy Train un ar koši oranžo vējstiklu ir NCS Ekspresis.

Pasažieru vilciens. Kad jau biju apostījis Lego vilcienbūves gaisu, sapratu, ka vajag iegādāties kādu oficiālu Lego vilcienu komplektu, kurš sevī ietvertu visus elementus, tai skaitā man vēl trūkstošos- gan sliedes, gan arī vilcienu PF pulti. Labi zināmā Latvijas internetveikalā bija cenas akcija #60052 komplektam, kuru veiksmīgi arī iegādājos. Tā rezultātā man pietika elementi, lai uzsāktu otro vilcienu projektu- pasažieru vilcienu. Ja kravas vilcienu gadījumā ir jāuzbūvē tikai dzinējs, un vagoni var būt dažādi, tad pasažieru vilcienam ir jāveido arī saskanīgas krāsu shēmas vagoni, kas rada spēcīgāku stresu detaļu krājumiem. Par laimi spēju izspiest no savas kolekcijas( bez papildus bricklink orderiem, utt) arī divus vagonus kopīgā krāsu shēmā.

Trešais vilcienu projekts radās detaļu krājumu inspirācijas rezultātā, respektīvi, bija pietikems skaits vilcienu ratiņu un nesen biju ieguvis Galaxy Squad setu ar interesantiem elementiem. Savienojot šos faktorus kopā, sākās darbs pie futūristiska izkskata vilciena būves. Lego šāda tipa vilcienu šobrīd savā sortimentā nepiedāvā, tamdēļ ideja likās vēl jo pievilcīgāka. Soli pa solim, pamazām pieslīpējot dizaina detaļas nonācu pie gala rezultāta- kaut kā, kas izskatās daļēji kā kosmosa kuģis, kas traucas pa sliedēm.

Ceturtais vilcienu projekts- NCS Ekspresis. NCS atšifrējas kā Neo Classic Space, reprezentējot stilistiku, kas iedvesmojusi šī vilciena izskatu. Lego Vēsturē ir bijuši Kosmosīga izskata monorail un vilcienu komplekti, ar zīmīgiem lieliem logu paneļiem, un man gribējās uzbūvēt kaut ko tieši tāda izskata. Pamats šī vilciena konstrukcijai ir no manas pirmās lokomotīves, pārējās dizaina detaļas mainītas. Priekšā ir šis lielais kliedzoši košais vējstikls un pārējās detaļas ir kantainīgi classic space izskatā veidotas.

Katra vilciena neatņemama sastāvdaļa ir vajadzība sevī pārvietot PF elementus. Tas lielā mērā iespaido vilcienu dizainu, jo ir nepieciešams atrast veidu, kā paslēpt PF bateriju kasti un uztvērēju, turklāt veidā, lai bateriju nomaiņu varētu veikt ērti piekļūstot PF sastāvdaļām. Šeit attēls ar ieskatu vilcienu iekšās.

Un lūdzu vēl ieskats dažās bildēs ar manu vilcienu parku.

Paldies par uzmanību! Patīkamu Jums būvēšanu!

Atslēgvārdi: