PS atskats uz paveikto LEGO lietās 2015.gadā

 

2015. gads iesākās vienkārši, ar dažādu modeļu izveidošanu un foto publicēšanu jau tik ierastajā WWW.FLICKR.COM, kur apgrozās lielākā daļa pasaules būvētāju, un ir interesanti gan parādīt savu veikumu, gan arī paskatīties uz citu orģinālajiem LEGO būvējumiem.

Kaut kad uz ziemas beigām www.bricklink.com izsludināja alternate modeļu būvēšanas konkursu "My LEGO ride". Nebija nosacījums, ka modelim jābūt jaunam veidojumam, vienīgais ierobežojums bija noteikti Creator komplekti, no kuriem var veidot modeli, kā arī tas, ka katrs būvētājs var iesniegt tikai vienu modeli. Neko jaunu nepaguvu uzbūvēt, bet izvēlējos no nesen būvētajiem savu 31024 Truck alternate. Konkursā sekmējās iegūt trešo vietu un patīkamu naudas balvu 200 USD apmērā.

Un atpakaļ pie modeļu būvniecības. Interesantais jaunums vismaz man pašam bija savu pirmo vilcienu modeļu būvniecība. Biju pamanījies tikt pie #60052 City Cargo Train komplekta, kas sevī ietver visas vilcienu būvniecībai nepieciešamās komponentes. Uzbūvēju orģinālo modeli ( ko īstenībā daru samērā reti), un tad jau sāku savu dizainu izgudrošanu. Kopumā radīju 3 dažādus vilcienu dizainus.

Šis gads ir bijis sekmīgs arī mana personīgā pilsētas izkārtojuma attīstībā. Beidzot saņēmos uzbūvēt kaut kaut cik jēdzīgas modulārās mājas, jo iepriekš vienkārši pietrūka klucīši, lai to izdarītu. Kā arī biju salasījis pietiekamu bāzesplašu apjomu, tās lēnām pa vienai krājot, un varēju izveidot kaut cik skatāmu ielas ainu.

Ja pavasarī man labs likās šis bildē redzamais 2x6bāzesplašu pilsētas izkārtojums, tad jau līdz gada beigām biju labi piestrādājis pie bāzesplašu pirkšanas/ krāšanas, un decembrī manas pilsētas apjoms sniedzās 35 līdz 40 bāzesplašu platībā. Šo pilsētas ainu izmantoju arī LATLUG publiskajos pasākumos. Ja iepriekš vilciena sliedes tika uzklātas vienkārši uz galda, tad tagad arī zem tām virsmu sedz bāzesplates. Taisnās daļas sliedes vispār sataisīju tā, lai tas visu laiku ir piesaistītas bāzesplatēm, līkumus izlēmu atstāt likšanai freestylā, jo bieži vien pasākumos pieejamo galdu izmēri mainās, tad ar arī ir jāimprovizē ar sliežu ceļa līkumu ieklāšanas ģeometriju.

Un atpakaļ pie notikumiem pavasarā. Maijā TLG kūrētais www.rebrick.com sadarbībā ar McLaren Automotive izsludināja #legofuturemclaren konkursu, kur uzdevums bija uzbūvēt savu LEGO vīziju par to, kādam būtu jāizskatās nākotnes McLaren superauto! Var iesniegt cik modeļus vēlas, bet tikai viens tiks vērtēts. Laiks būvēšanai mēnesis, es info par konkursu pamanīju kādas nepilnas 3 nedēļas pirms deadline. Sapratu, ka LEGO auto modeļu būvēšana ir mana lieta un ka noteikti jāpiedalās! Izstrādāju 4 dizainus dažāodos izmēros.

Pavisam negaidīti veiksmīgākai no visiem izrādījās mazais zaļais modelis. Daudzi, ieskaitot arī mani, domāja, ka sekmīgāk startēs lielie modeļi, kuros var iekļaut vairāk detaļu, utt. Bet pēc žūrijas( Frank Stepherson, Mclaren galvenais dizainers un Craig Callum, LEGO Speed Champions galvenais dizainers) domām arī nelielā izmēra zaļais modelis sevī iekļāva pietiekami daudz detaļu, formas un McLaren nākotnes dizaina identitātes. Un pats labākais konkursā bija galvenā balva- pilna 2015.gada Speed Champions modeļu līnija, kā arī pilnībā apmaksāts ceļojums divām personām uz "Goodwood Festival of Speed" Anglijā. Ceļojums bija fantastisks! Tagad pēc pasākuma turpinu aktīvi stāstīt cilvēkiem par šo unikālo gadījumu, ka būvējot LEGO mašīnītes, lūk var arī tik pie iespējas aizceļot uz vienu no pasaules lieliskākajiem auto notikumiem Goodwoodā!

Vēl viens interesants šīs vasaras notikums bija žurnāla DEKO viesošanās manās mājās. Kopā ar dzīvesbiedri bijām pieteikuši savu interjeru konkursam "Mana telpa" un iekļuvuši TOP3. Manā interjerā, protams, ir arī nelielas LEGO vēsmas.

Runājot par Latlug pasākumiem, šogad tie bija daudz un dažādi, bet vislabāk atmiņā palikusi LUG jubilejas svinēšana Lietuvā jūnija sākumā un UNICON 2015 augusta pirmajās dienās. LUG jubilejas reizē viesojāmies Paņevēžā pie Lukas, pašreizējā BalticLUG ambassador. Viņš kā namatēvs bija padarījis labu darbu- bija gan interesantu aktivitāšu programma, gan arī ērta nakšņošana visiem LUG biedriem. UNICON 2015 bija unikāls, jo LATLUG kopā ar BalticLUG uzstādīja savu līdz šim vislielāko LEGO ekspozīcijas apjomu. Kā arī pats Cosplay pasākums bija saistošs, jo visapkārt bija salasījušies cilvēki pārsteidzošās maskās un tēlos. Tā teikt, viņiem bija interesanti paskatīties uz mūsu LEGO veidojumiem, un mums bija interesanti vērot cosplay publiku abu dienu garumā.

Septembrī saņēmu apstiprinājumu, ka esmu ieguvis iespēju piedalīties BRICK 2015 izstādē Birminghemā Oktobra beigās. Ceļš 200 GBP apjomā apmaksāts, kā arī bezmaksas viesnīca uz izstādes dienām un ēdināšana. BRICK pirmo reizi notika 2014.gadā Londonā un guva lielu atzinību no publikas, šogad tika izlemts to rīkot gan Londonā, gan Birmingemā. BRICK norisinās apmēram Ķīpsalas halles izmēra telpās un piedāvā dažādas LEGO aktivitātes ģimenei- brīvās būvēšanas baseini, mozaīku būvēšanu, Birght Bricks profesionālo modeļu izstāde, dažādi jauna un lietota LEGO veikaliņi, kā arī AFOL zona, kurā izstādījos arī es. Birmingemā bijām 25 AFOLi, kopumā bija ļoti interesanti kontaktēties ar starptautiskiem LEGO būvētājiem. Ieskaitot ar braukšanu, tas bija 6dienu ceļojums, nedaudz nogurdinoši, bet viennozīmīgi vērtīga pieredze!

Rudens pusē pamanījos piedalītes arī LEGO un Mercedes rīkotā LEGO Technic konkursā "Uzbūvē 2015 Mercedes-Benz kravas auto". Neesmu Technic būvētājs, bet balvu logs likās samērā plats-viena galvenā un 9 vienlīdzīgas runner-up balvas. Mārcis no Latlug veiksmīgi ieguva pirmo vietu, bet mēs kopā ar Alex no Litlug ieguvām runner-up godu un #42043 Arocs komplektu.

Un gada nogales pusē- 4. decembrī Kristaps no www.vidzeme.lv uzaicināja man izstāstīt prezentāciju par pieaugušo LEGO hobiju un Latlug pašvaldību pārstāvjiem konforencē Aizkrauklē. Uzstājos es, kā arī Egons Garklāvs no "Leg&go" un Māris Olte. Bija patīkami redzēt, ka pieaugušo auditorija ar iedvesmu uzņēma manas lekcijas saturu par LEGO. Kā arī labi apzināties, ka info par LATLUG aktivitātēm nodots tālāk un, iespējams, būs kāds uzaicinājums rīkot "Klucīšu Dienas" kādā jaunā vietā :)

Hei, gandrīz jau aizmirsu, bet vēl jāpiemin, ka šogad ir divi ķeksīši arī publicēšanās ziņā uz drukātā papīra. Žurnāls BRICKS Magazine novembra mēnesī publicēja interviju ar mani, kā arī "The Art of Lego Scale Modeling" grāmatā ir iekļauts manis veidotais Toyota FJ Cruiser modelis.

Lielos vilcienos šie ir mani svarīgākie 2015.gada LEGO notikumi. Gads ir bijis ražens. Ir radīti jauni modeļi, kā arī bijusi aktīva LEGO socializēšanās. Skatoties 2016.gada virzienā, tas noteikti solās arī būt LEGO-aktīvs. Latlug ir saplānojis 10+ pasākumu grafiku, noteikti arī klucīšu kolekcija augs un varēšu atkal kaut ko jaunu uzbūvēt. Lai uzzinātu svaigākās aktivitātes, ikvienam ir iespēja sekot manam instagram kontam @peteris_sprogis Patīkamu būvēšanu visiem jaunajā 2016.gadā!