LEGO Modular Building #10224 apskats - Rātsnams

Produkta grupa: Modular Building
Izlaiduma gads: 20132
Komplekta svars (g): 3825
Kastes izmēri (cm): 48 x 58 x 12,5
Paredzētais vecums: 14+
Kopējais detaļu skaits: 2732 (ieskaitot 8 minifgūras)

Šis ir mans līdz šim lielākais LEGO komplekts pēc detaļu skaita. Kā jau minēju ievadā - šis sanāca lielisks ģimenes projekts. Pirmo stāvu būvēju es, otro - sieva kopā ar meitu, bet trešo stāvu un jumtu es kopā ar sievu. Un pēc tam - saliekam to visu kopā un izspēlēju kādus nu vien scenārijus vēlamies. Jāpiebilst, ka šīs sērijas komplekti ir saderīgi arī savā starpā, kas attiecīgi tikai un vienīgi paplašania iespējamo scenāriju skaitu. Tātad - līdz šim LEGO ir izlaidis šādus Modular Building sērijas komplektus:

#10182 - Stūra kafejnīca (2007. gads)
#10190 - Tirgus iela (2007.gads)
#10185 - Zaļais tirdziņš (2008. gads)
#10197 - Ugunsdzēsēju depo (2009.gads)
#10211 - Hipermārkets (2010.gads)
#10218 - Zvēru veikals (2011.gads)
#10224 - Rātsnams (2012.gads)
#10232 - Kinoteātris (2013.gads)
#10243 - Parīzes restorāns (2014.gads)
kā arī Mini Modula Building komplekts, kurā varam saskatīt līdzības ar dažiem no līdz tam laikam izlaistajiem lielajiem Modular Building komplektiem vienkopus:
- #10230 (2012.gads)

Kaste un tās saturs

Uz kastes priekšskata ir attēlots Rātsnama ēka visā savā godībā, kā arī pa līmeņiem un kādi ir tāds reālie izmēri. Apakšā salīdzināšanas nolūkos pieliku vienu no savām minifigūriņām - kaste tiešām ir liela, un jāteic arī diezgan smaka. Kā jau tabulā redzam - pāri par trim kilogramiem. Padomājiet laicīgi, kā to aiztransportēsiet! :)

Kastes aizmugurē ir attēloti vairāki ēkas fragmenti tuvplānā, pa līmeņiem, kā arī - kā tā izskatās kopā ar "Zvēru veikalu" un "Hipermārketu".

Un uz viena no sāniem, kā jau ierasts - pilns detaļu saraksts un kāds modeļa elements 1 : 1 mērogā (torņa pulkstenis šajā gadījumā).

Plēšam vaļā un skatāmies, kas "lācītim vēderā". Es gaidīju, ka būs daudz maisiņu, bet es negaidīju, ka būt TIK daudz!!! Tas, protams, ir labi, jo tas lieku reizi atgādina, ka šis ir līdz šim lielākais Modular Buildings komplekts. Par laimi maisiņi ir numurēti. Komplektā ietilpts trīs instrukciju grāmatiņas, kas attiecīgi atbilst pirmajam, otrajam un trešajam + jumts daļām. Tieši tāpat sanumurēti ir arī maisiņi. Visi maisiņi ar "1" tiek izlietoti pie pirmās grāmatiņas, kuras laikā saliek pirmo stāvu. Visi maisiņi ar ciparu "2" tiek izlietoti otrajā grāmatiņā liekot otro stāvu. Un loģiski - atlikušie maisiņi ar ciparu "3" domāti trešajam stāvam un jumtam. Vienīgi dažas īpaši lielas plāksnes ir atsevišķā - nenumurētā maisiņā. Bet šādu detaļu nav daudz un tas nekādā veidā nesarežģī detaļu atrašanas procesu.

Tātad - ja vēlaties būvēšanas darbu sadalīt pēc būvētāja varēšanas, tad pirmajā stāvā ir visvairāk detaļu, attiecīgi - tas ir vissarežģītākais. Otrais stāvs ir visvieglākais. Trešo stāvu varētu sadalīt divās daļās - attiecīgi - stāvs un jumts. Taču instrukciju grāmatiņa ir viena, līdz ar to te sadalīties būs sarežģīti. Ja nu vien izdodas no interneta lejuplādēt trešo instrukciju grāmatiņu. Nekad neesmu to darījis, bet zinu, ka ir vietas, kuras tas ir iespējams.

Divi atzinīgi vārdi par pašu instrukciju. Lai arī vienā solī nereti tiek izliktas vairāk par desmit detaļām, instrukcijā izmainītās vietas ir apvilktas ar dzeltenu vai sarkanu līniju, tādējādi izceļot vietas, kurās atzīmētās detaļas ir jāpieliek. Tad tikai atliek atpazīt, kas tā pa detaļu, kas tajā apvilktajā vietā ir pielikta. Vakara/pusnakts krēslainajā spuldžu gaismā tas reizēm ir pagrūti. Ja nevēlaties īpaši piepūlēt acis - atlieciet šī modeļa būvēšanu uz kādu brīvdienu, kad ārā ir pārāk slikts laiks, lai kur dotos. :)

Būvēšanas process

1.stāvs

Kā jau teicu - pirmo stāvu būvēju es viens pats.

Māja pa lielam paliek māja. Īpaši daudz asprātīgu tehnisko risinājumu šeit nav. Lai gan - pāris, kurus ir vērts atzīmēt noteikti ir.

Mājai ir gandīz īsts cokols ar tādām kā ventilācijas atverēm. Ir arī lifta šahta, kurai var piekļūt no sētas puses. Uz ietves ir divas notekūdeņu lūkas.

Pirmajā stāvā visvairāk laikam man patīk četras lielās kolonnas un galvenās ieejas durvis, kas ir stiklotas un tumši zaļas. Jāuzteic LEGO dizaineri, ka kolonnas nav viens veselks klucis, bet gan tiek sataisītas no kādiem 30 maziem klucīšiem. Šeit ir ļoti veikli izmantota LEGO kluča 5 : 2 attiecība - tas ir - piecu plākšņu, kas sakrautas viena uz otras, augstums atbilst divas vienības garai plāksnei vai klucim.

Pēc apmēram divarpus stundu intensīvas krāmēšanās pirmais stāvs ir pabeigts. Nedaudz sasmīdināja kruasānu izmantošana galvenās ieejas dzegā. Pirmajā stāvā - priekštelpa, galvenā zāle ar podestu, pa labi - reģistratūra, pa kreisi - tāda kā uzgaidāmā telpa un lifta kabīne.

2.stāvs

Otro stāvu būvēja mana meita kopā ar manu sievu. Otrā stāva pamatne jau salikta. Uz grīdas glits tepiķis. Mājas aizmugurējā daļā ir caurskats uz galveno zāli, kas norobežota ar glītu koka sētiņu. Sētiņa - ļoti glīta. Detaļās neieslīgšu, bet ļoti glīta un atraktīvi uztaisīta.

Lūk arī abas manas dāmas būvēšanas procesā.

Kā jau teicu - šis ir ģimenes projekts. Piedalās ar paši mazākie :)

Nedaudz īsākā laikā kā es viens saliku pirmo stāvu, abas dāmas ir tikušas galā arī ar otro stāvu. Kā jau minēju - šis ir pats vienkāršākais no modeļa posmiem. Otrais stāvs sastāv no priekštelpas ar skatu uz galveno zāli pirmajā stāvā, lifta kabīne un tāds kā kabinets ar nedaudz grozāmu ofisa krēslu. Atšķirībā no pirmā stāva - šeit aizmugurējie logi ir atverami. Grūti gan iedomāties, kā un kas tos aizver/atver. Tieši zem viņiem grīdas kā reiz nav! :)

3.stāvs

To būvējām mēs - abi vecāki, jo bērni jau bija veiksmīgi nolikti gulēt.
Arī šim stāvam būs caurskats uz pirmā stāva galveno zāli, un tāpat kā otrajā stāvā - arī šeit no pārkrišanas pār malu pasargā glīta koka sētiņa. Nedaudz nepatīkami pārsteidza tas, ka plašos 4 vienības platos logus no abām pusēm nācās nedaudz aizsegt - no katras puses pa vienai vienībai. Jāsaka, kā ir - īpatnējs piegājiens. Bet nu tā dizaineri ir iecerējuši.

Trešajā stāvā nekā daudz arī nav - tikai lifta kabīne un liela atvērta telpa ar skatu uz pirmā stāva galveno zāli. Stūrī liels globuss, pa vidu telpai paliels galds ar sešiem mažākiem ķebļiem un vienu lielu - greznu krēslu ap to.

Un lūk arī jumts. Ja otrais un trešais stāvs pa lielam ir būvēšana tik uz augšu, tad šajā jumta posmā gan bija vairākas interesantas un atraktīvas tehnikas izmantotas. Sīkumos visu neatklāšu, bet priekšējā dekoratīvā mala satur detaļas, kuru podziņu vērsums ir uz leju, nevis klasiski  - uz augšu. Gadskaitlis 1891 arī ir uzbūvēts no sīkām plāksnītēm, plāksnīšu savienojumiem, kas piestiprināti uz viena stienīša. Tiešām ģeniāli. Tad vēl - aizmugurējā daļā stikla kupols, kas izveidots no caurspīdīgām garāžas vārtu detaļām - laikam no visas jumta daļas tieši šis caurspīdīgais kupols mani visvairāk fascienē. Un nē - tas netaisās vaļā un nekrīt nost. Tas turās ļoti stingri savā vietā, lai arī cik nestabils tas izskatītos.

Gatavs

Lūk šādi tas viss kopā izskatās. Iespaidīga celtne ar daudz dažādiem fasādes un jumta dekoriem.

Lūk arī neliels sētas skats. Aizmugurē ir zaļas durvis, pie kurām ir neliela laterna. Tā šķirba mājas labajā pusē ir domāta lifta operēšanai.

Detalizācija - domāju - ka ļoti laba. Visa fasāde sastāv no vieniem vienīgiem izgreznojumiem. Tāpat arī jumta dzegas. Arī iekšā netrūkst visādu interesantu detaļu - sienas lustras, paklāji, galdi. Visi logi un galvenās durvis ir stikloti. Ak jā - kolonnas un jumta dzega virs tām - tas viss kopā ir viens vienīgs mākslas darbs. Vienīgais, par ko es varētu piesieties ir trešajā stāvā aizsegtie logi. No ārpuses it kā to neredz, bet vienalga.

Sarežģītība - pretēji gaidītajam, cik ta nu tādas kantainas ēkas būvēšana var būt sarežģīta, nemaz nebija tik viegli. Ik pa laiciņam sastopamies ar detaļām, kura salikšana prasa rūpīgāku instrukcijas papētīšanu. Kā vissarežģītāko komponenti noteikti varu minēt jumta caurspīdīgo kupolu - tur ir vajadzīga zināma pirkstu veiklība.

Spēlējamība - īsi un kodolīgi - ar 8 minifigūriņām, trim stāviem + jumtu noteikti var izspēlēt dažādas lomu spēles. Teiksim - kāpēc gan pieturēties pie klasiskā varianta par to, ka visi apsveic jauno pāri. Var taču arī uzspēlēt bēgošo līgavu, vai pat - aizbēgušo līgavu. Un tad mazā meitenīte ar lupu un fotogrāfe ātri vien pārtop par detektīvu pāri, kas pēta kaut kādus pierādījumus vai pēdas. Tā kā - laižam vaļā fantāziju!.

Kopējais novērtējums:

Detalizācija:
Sarežģītība:
Spēlējamība:
Papildinājums kolecijai: