LEGO Galaxy Squad (Galaktikas vienība) - Galaxy Titan (Galaktikas Titāns) - apraksts

Produkta grupa: Galaxy Squad
Izlaiduma gads: 2013
Komplekta svars (g): 1776
Kastes izmēri (cm): 47,5 x 37,4 x 9
Paredzētais vecums: 7 - 12
Kopējais detaļu skaits: 980
Cilcēciņu skaits: 5

 Pēc vairāku gadu uzticīgas LEGO Creator līnijas atbalstīšanas (pirkšanas) bija pienācis laiks pamēģināt kādu citu LEGO sēriju. Un šoreiz tā bija LEGO Galaxy Squad sērija - Galaxy Titan komplekts. Pēc šī komplekta salikšanas droši varu teikt, ka noteikti pievērsīšu uzmanību šīs sērijas komplektiem arī turpmāk. Biju ļoti patīkami pārsteigts, cik daudz dažādu īpašību un spēju ir katrā no komplekta daļām. Ja piemēram LEGO Creator sērijā parasti ir trīs modeļi, kurus vari salikt, bet - ne reizē, tad šajā komplektā ietilps četri dažādi objekti, un katram no tiem ir vismaz divas interesantas īpašības.

Kukaiņu stacija spēj saturēt tādu kā olu, kurā ir sagūstīts kāds no galaktikas kareivjiem, kā arī izšaut jaunu kukaiņu olu, kura nokrītot saplīst un no tās izšķiļas jauns kukainis.

Kukaiņu transportlīdzeklis-rāpulis jeb skudroīds spēj sagūstīt galaktikas kareivjus un ir lokans, kā arī kustina 16 kājas.

Galaktikas kareivju lidaparātam ir kustīgi spārni un, saprotams, pieejama pilotu kabīne diviem cilvēkiem, bet viņu kāpurķēžu transportlīdzeklī ir paslēpts atlokāms radars un izbīdāmi divi lielgabali. Turklāt tas viss rotē pa visiem 360 grādiem. Tāpat ērti pieejama ir arī pilota kabīne, paceļot transportlīdzekļa priekšējo daļu. Papildus kāpurķēžnieks un lidaparāts ir savietojami, un abi kopā tie izskatās patiesi iespaidīgi.

Bet nu par visu pēc kārtas - iepazīsimies ar kasti un tās saturu, kā arī būvēšanas procesu.

Iepakojums:

Šādi izskatās kaste no tās priekšpuses.

Un šādi tā izskatās no aizmugures.

Un uz viena no sāniem ir attēloti visi pieci cilvēciņi (dažus gan ir grūti nosaukt par cilvēciņiem).

Kastē iekšā mēs atrodam 8 maisiņus ar klučiem. 7 no tiem ir numurēti, viens satur ķēdes un vēl pāris lielās detaļas. Tas nozīmē, ka iesākot būvēt, nebūs jāatplēš visi maisiņi uzreiz, bet tie tiks salikti viens pēc otra, tādējādi atvieglojot detaļu meklēšanu. Vēl ir divi instrukciju bukleti un uzlīmju lapa, kas ieliktas atsevišķā maisiņā ar kartona palikni, lai grāmatiņas nesaburzītos.

Būvēšanas process

Būvēšana sākas ar kukaiņu un to olu vai kokonu salikšanu.

Šie saliktie mošķīši manai meitai (4 gadi) izraisīja ļoti lielu interesi un tālāko modeļa salikšanu mēģināju uzticēt viņai. Jāteic, ka veiksmīgi. Vismaz kukaiņu bāzi viņa salika bez lielām problēmām. Vienīgo problēmu sagādāja mīkstā virsma, uz kuras mēs strādājam (būsim atklāti, tas bija dīvāns, un tā nevajaga darīt). Lieku reizi pārliecinājāmies, ka LEGO rekomendācijas lielākoties ir vērts ievērot un tās tiešām atvieglo uzdevumu. Bet visādi citādi, uzdevums tikai izpildīts veiksmīgi.

Bāzei piemīt pāris interesantas funkcijas. Tās aizmugurē ir neliela svira, pa kuru uzsitot rozīgā ola tiek uzsista gaisā. Pēc scenārija ir paredzēts, ka ola nokrītot pāršķeļās uz pusēm un no tās iznāk ārā jauns kukainis - kāpurs. Realitātē, vismaz kamēr jaunās LEGO detaļas nav nodilušas, ola turas kopā diezgan stingri. Bet tas nemazināja spēlēšanās prieku manai meita vismaz vēl trīs turpmākās dienas. Otra īpašība, kas piemīt šai kukaiņu bāzei, ir tāds kā saķērājs (pa kreisi). Tas ir paredzēts sagūstīto un kokonā iesprostosto cilvēciņu saturēšanai.

Vēl jāpiebilst, ka izvēlētā krāsu kombinācija - tumši sarkanais un laims - ir ļoti interesanta un savdabīga. Tā noteikti neiederētos manis tik ļoti iecienītajos LEGO Creator sērijas modeļos. Bet šeit tā piešķir tādu kā citas planētas pieskaņu, kas noteikti arī ir šī komplekta mērķis.

Diemžēl, vai par laimi, šī stacija kopā ar saliktajiem kukaiņiem manu meitu aizrāva tik ļoti, ka tālāk nācās būvēt pašam. Lūk nākamajā bildē jau salikts kukaiņu rāpulis - skudroīds. Apakšā pāri palikušās detaļas.

Ar to arī noslēdzas kukaiņu rases modeļi. Tālāk turpinām likt galaktikas vienības kāpurķēžu transportlīdzekli. Jāpiebilst, ka gan kukaiņu bāze, gan skudroīds tiek salikti no maisiņa nr. 1.

Tālākais būvēšanas process ir sabildēts pa saliktiem maisiņiem. Katram maisiņam ir savs pāri paliekošo detaļu komplekts, kas ir līdzvērtīgs parasto modeļu kopējam pārpalikumam. Tādējā, kad viss ir salikts, pāri paliek diezgan daudz mazo detaļu.

2. maisiņš un pārpalikums. Kāpurķēžu transportlīdzekļa pamatne principā ir salikta.

Trešā grāmatiņa salikta. Kāpurķēžu transportlīdzekļa korpuss un pilota kabīne salikta. Pilota kabīnes iekšienei var piekļūt divejādi - vai nu paceļot visu priekšējo paneli, vai tikai stikloto daļu.

Līdz ar ceturtā maisiņa beigām kāpurķēžu transportlīdzeklis ir salikts. Tagad tas ir aprīkots ar 12 baltiem riteņiem, pa trim katrā ķēžu komplektā (kopā četri). Izbīdāms un grozāms tornis ar atlokāmu satelītu un diviem lieliem paceļamiem lielgabaliem, kas patiešām arī šauj. Ja labi pacenšās - ar tiem var notēmēt pa kukaiņu bāzi un pašiem kukaiņiem.

Turpinām ar piekto maisiņu, no kura sanāk gandrīz visa lidaparāta kabīne.

Kad sestais maisiņš ir salikts, iepriekš saliktajai pilotu kabīnei klāt ir pielikti trīs dzinēji.

Un lūk arī septītais maisiņš ir izlikts. Lidaparāts gatavs, kā arī divi galaktikas komandas kareivji tajā iekšā. Lai iekļūtu pilotu kabīnē, jānoņem viss stikls - tas nav ērti atverams, kā kāpurķēžu transportlīdzeklim, par ko nāksies noņemt kādu punktiņu gala vērtējumā. Principā vienīgā lidaparāta funckija ir grozāmi spārni.

Kā jau minēju, no katra maisiņa pāri paliek apmēram tik pat daudz sīko detaļu, kas no parasta LEGO Creator komplekta kopumā.

Lūk visi četri objekti vienā bildē. Neticami - tas viss bija šajā ne pārāk lielajā kastē!

Vēl viena papildus funkcija - lidaparātu var novietot uz kāpurķēžu transportlīdzekļa. Tiesa gan, kad tie ir šādi savienoti, nav iespējams izvilkt kāpurķēžnieka torni ar satelītu un lielgabaliem, kā arī priekša vairāk izskatās pēc aizmugures (un otrādi).

Detalizācija - noteikti ļoti, ļoti augsta. It īpaši kukaiņu atribūtika. Jāpiebilst, ka visi tās izbīdījumi pat nav simetriski, kas, manuprāt, piešķir tai īpašu šarmu. Tāpat arī visādi ragi un nagi visās vietās piešķir savu raksturu. Galaktikas vienības spēkrati - masīvi un iespaidīgi. Patīk arī tumši un spilgti zilo krāsu kombinācija and balto pamatkrāsu.

Sarežģītība - priekš manis, protams, nekā sarežģīta tur nebija, bet pie kukaiņu bāzes salikšanas ir ļoti daudz ļoti sīku un stingri iespraužamu detaļu, kas vismaz manai 4 gadus vecajai meitai sagādāja problēmas. Bet pārējais veicās diezgan raiti. Būtu interesanti pavērot, kā ar galaktikas vienības transportlīdzekļu salikšanu veiktos kādam 7 gadus vecam bērnam. Tajos diezgan daudz ir izmantoti LEGO Technick elementi, kas jau pēc savas būtības ir ļoti stingri un precīzi - ja kaut kas netiek pareizi salikts vai saspiests, tālāk ir tikt ir īpaši grūti.

Spēlējamība - acīmredzot ļoti augsta. Kā jau minēju - kādas trīs dienas no vietas mana meita izspēlēja dažnedažādus scenārijus ar šiem modeļiem. Šis noteikti ir lielisks komplekts, ar kuru sākt LEGO Galaxy komplektu apguvi. Pēc tam klāt var pievienot jaunus transportlīdzekļus un mošķus, bet līdz tam, izskatās, ka ar šo komplektu vien būs diezgan interesanti. Pie tam - komplekta detaļu klāsts ir patiešām iespaidīgs, līdz ar to kādam pietiekami radošam bērnam nevajadzētu būt problēmām uzbūvēt kaut ko jaunu un interesantu. Vienu punktu gan noņemšu par to, ka lidaparāta kabīnē nevar iekļūt fiziski nenoņemot visu stikla paneli. Noteikti varēja to uztaisīt paceļamu uz augšu (vai kā savādāk).

Papildinājums kolekcijai - ļoti labs. Lai arī dažas komplekta vienības izskatās lielas un masīvas, tur iekšā ir ļoti daudz sīku detaļu, kas, manuprāt, paver ļoti plašas iespējas uzbūvēt kaut ko citu. Arī krāsu papildinājums ir ļoti patīkams. Neskatoties uz plašo balto detaļu klāstu, klāt ir arī ļoti daudz tumši sarkanu, laima, tumši zilu un spilgti zilu detaļu, kā arī neiztrūkstošas ir gaiši un tumši pelēkās detaļas un melnās detaļas. Detaļa, kuru es noteikti novērtēju visaugstāk ir 6 tumši zilie diski, kas šeit gan izmantoti kā lidaparāta dzinēju ietvari. Ar šādas krāsas riteņiem sanāks ļoti stilīgs autiņš :) Jebkurā gadījumā - priekš sevis esmu atklājis vēl vienu LEGO sēriju, kuras resursi ļaus man īpaši paplašināt manu līdzšinējo kolekciju (kas JAU nav maza :)).

Kopējais novērtējums:

Detalizācija:
Sarežģītība:
Spēlējamība:
Papildinājums kolecijai: