LEGO Creator 7347 apskats

Produkta grupa: Creator
Izlaiduma gads: 2012
Komplekta svars (g): 1580
Kastes izmēri (cm): 48 x 37,8 x 7,1
Paredzētais vecums: 9 - 12
Kopējais detaļu skaits: 804

Esmu Creator sērijas cienītājs jau vairākus gadus. Galvenokārt tāpēc, ka par samērā mazu cenu varu iegūt ļoti lielu skaitu dažādu ne pārāk specifisku kluču, kas savukārt ļauj man tos likt lietā saviem modeļiem. Creator komplektos pirncipā nav nelietderīgu detaļu (priekš manis), tāpēc šī sērija vienmēr ir mana pirmā izvēle, kad meklēju, ko pirkt vai dāvināt. Šis ir viens no pēdējā laika lielākajiem Creator sērijas komplektiem. Lielāks ir tikai 10226 – divplākšņu lidmašīna, kura Latvijā, šķiet, nemaz nav pieejama. Kā parasti – Creator sērijas komplekts piedāvā trīs dažādu modeļu instrukcijas, kas sarežģītības ziņa ir cits par citu grūtāki. Lai arī kompleta vecuma ierobežojums sākas no 9 gadiem, piedāvāju to salikt 8 gadus vecam puisim.

Vissarežģītākais un laikietilpīgākais apmēram 5 stundu galvenā modeļa būvēšanas laikā bija detaļu atrašana. Citu sēriju komplektiem esmu redzējis numerētas paciņas ar detaļām, kur vispirms tiek izliktas 1.paciņas detaļas, tad 2., utt. Šī modeļa salikšanai jau pie pirmo 4 – 5 soļu salikšānas ir jāatplēš visi iepakojumi. Tāpēc pirms šī modeļa likšanas iesaku detaļas sašķirot pēc kāda principa. Mūsu gadījumā – mazās detaļas tika turētas atsevišķi maisiņos, bet lielās atsevišķā čupā. Vēlāk, kad detaļu jau bija mazāk, sašķirojām tās pēc krāsām. Tas palīdz, bet katram, protams, jāatrod savs ērtais veids, kā atvieglot detaļu meklēšanu. Bet nu par visu pēc kārtas. Šādi izskatās kastes priekšpuse, kur attēlots komplekta galvenais un arī vissarežģītākais modelis. Kastes apakšējā daļā ir attēloti komplekta alternatīvie modeļi. Vieglās sarkanās mašīnas salikšana ir visvieglākā. Kastes augšējā labajā stūrī ir attēlots sava veida komplekta īpašais piedāvājums – 2 x 3 dzeltenas gaismas klucītis. Piespiežot tā vienu sānu, iedegas spoža diode.

Savukārt kastes otrā pusē ir attēloti visi modeļi vienādos izmēros un ir izceltas dažas to funkcionalitātes.

Kaste sastāv no 9 lego kluču iepakojumiem un 4 instrukciju grāmatām – divas grāmatas priekš galvenā modeļa un pa vienai diviem alternatīvajiem modeļiem. Patīkami pārsteidza, ka instrukciju grāmas ir atsevišķā iepakojumā un tām ir pievienota attiecīga izmēra kartona plāksne, kas pasargā instrukciju grāmatiņas no saburzīšanās. Sīkums, bet patīkams. :)

Sākam likt kopā. Protams, ka puisis pirmo izvēlējās galveno modeli - lafeti. Instrukcija sākas ar dzeltenās mašīnas soļiem. Attēlā – pirmie 10 soļi – mašīnas pamatne salikta.

Lielākā daļa dzeltenās mašīnas virsbūves jau salikta. Attēlā redzams, ka durvis un bagāžnieks būs atverams. Divi melnie klipši tūlīt aiz paneļa liek domāt, ka arī motora pārsegs būs atverams. Savukārt mazā 2 x 2 restotā daļa ir domāts motors. Diezgan interesanta konstrukcija priekš durvīm – divas pretēji savienotas 1 x 2 dzeltenas plāksnes ar rokturi un vēl viena melna 1 x 2 plāksne ar eņģi tās galā. Šādu vienkāršu konstrukciju iepriekš nekur nebiju redzējis, bet tā veido interesantu sānu ģeometriju.

Vieglais auto salikts. Durvis, motora pārsegs un bagāžnieks atverams. Vairāki bērni izmēģināja ar šo mašīnu paspēlēties. Bērnu vecums sākot no 3,5 gadi. Auto izturēja. :)

Detalizācija – diezgan laba. Aizmugurējās gaismas satur gan pagrieziena indikatorus, gan atpakaļgaitas gaismas. Ir spoguļi, kas modeļiem pirms 5 gadiem bija diezgan liels retums. Arī priekšējām gaismām ir pagrieziena indikatori. Dekoratīvā reste priekšā – ļoti veiksmīgi aizvietota ar lego sētas detaļu. Iebildumi pret priekšējo gaismu un motora pārsega salaiduma ģeometriju. Iespējams to varētu atrisināt, ja dekoratīvā reste būtu vienu plāksni zemāk – tad motora pārsegs nolaistos slīpāk un kopējā auto forma būtu plūstošāka. Šobrīd man tas šķiet pārāk kantains. Jāpiebilst, ka motors to atļauj.

Sarežģītība – diezgan vienkāršs, bet būvējot durvis puisis kļūdījās ar to, kurai no dzeltenajām detaļām jābūt augšup, kurai lejup.

Spēlējamība – laba, bet ir dažas nestabilas vienības: bagāžnieka durvis – dzeltena 2 x 4 plāksne viegli nāk nost, kā arī melnā pikapa uzlika aizmugures daļā. Nelieli iebildumi arī pret pašu bagāžnieka durvju mehānismu: nav nekā, pret ko durvīm atdurties, līdz ar to tās ir iespējams nolocīt tālāk, kā vajadzētu. Sākam būvēt smago mašīnu. Mašīnas pamatne – ļoti stingra, lielā mērā pateicoties lego tehnikas (LEGO Technick) detaļu izmantošanai.

Divas lielas bendzīna bākas jau piestiprinātas, katra savā pusē. Arī lielākā daļa platformas un tās mehānisma jau salikta. Priekšējie riteņi būs stūrējami. Platformas sānos mazas, oranžas gaismiņas – patīkama detalizācija. Ļoti interesants veids, kā ir piestiprināts viens no bākas noapaļotajiem galiem - cauri centrālajam caurumam tiek izbīdīts lego āmurs.

Šis bija tas brīdis, kad sašķirojām atlikušās detaļas pa krāsām.

Lafetes nostiprināšanas mehānisms ļoti vienkāršs, bet elegants. Tas ļauj tai slīdēt uz priekšu un atpakaļ, kā arī nolocīties uz leju, lai uzņemtu bojāto transportlīdzekli – gluži kā īstenībā. Tiešām elegants risinājums.

Viņčas mehānisms vēl nav gatavs bet mums patika, kā dzeltenais apvidnieks izskatās uz lafetes.

Viņčas mehānisms jau gatavs un arī kabīne sāk iegūt savas aprises. Jau notestējām, viņčas mehānisms dara savu darāmo ļoti labi, striķis pa zemi nemētājas un bez vajadzības ārā neiztinas. Šis ir izdomāts labi, un arī noslēpts diezgan veiksmīgi aiz visām pārējām detaļām.

Divi ērti un atlokāmi krēsli gatavi.

Durvis gatavas un atveramas viegli.

Viss gatavs!!!

Piespiežot pogu uz jumta, iedegas divi dzeltenas gaismas kluči. Pogu atlaižot, gaismiņas izdziest. Risinājums vienkāršs. Sarkanās 2 x 4 plāksnes otrā pusē ir piestiprināts pusapaļais 2 x 2 klucītis. Ja šo kombināciju piespiež, pusapaļās malas piespiež speciālu konstrukciju gaismas klučiem, kas savukārt savieno divas metāla plāksnītes kluča iekšienē. Tādējādi tiek noslēgta elektriskā ķēde un iedegas gaismiņa. Konstrukciju atlaižot, elektriskā ķēde atvienojas un gaismiņas izdziest. Jāpiebilst, ka šie kluči ir pilnībā bērnu droši un nepastāv nekāds risks savainoties ar elektrību. Pirmākrt – visa elektriskā ķēde ir pilnībā noslēgta kluča iekšienē, tā nav pieejama no ārpuses. Otrkārt - kluča iekšienē ir divas mazas baterijas, kas visticamāk kopā dod tikai 3 V spriegumu. Ja rodas nepieciešamība baterijas nomainīt, to var izdarīt atskrūvējot skrūvi kluča apakšpusē.

Detalizācija – ļoti augsta. Gaismiņas, taures, izpūtēji, spoguļi – viss savās vietās. Salonā ir pat atpakaļskata spogulis un divi nolokāmi krēsli, kā arī durvju kabatiņas.

Sarežģītība – diezgan augsta, bet 8 gadīgs puika ar uzdevumu tika galā godam. Visas būvēšanas laikā kļūdījās divas reizes, kas liek secināt, ka norādītais vecuma ierobežojums ir adekvāts. Palīdzēju tikai pie detaļu meklēšanas. Jāņem vērā, ka likšanas laiks tiešām ir ilgs.

Spēlējamība – ļoti laba. Visos skursteņos ir paslēpti stienīši, kas ievērojami uzlabo kopējo detaļu izturību. Arī visi spoguļu mehānismi – eņģītes veic savu uzdevumu godam un nost nekas nekrīt. Motora pārsegu bez īpašas piepūles vispār nevar dabūt nost. Tāpāt arī viņča ir noslēpta no nesankcionētas pieejas, līdz ar to principā nepastāv risks to sabojāt.

Citas piezīmes – instrukcijā diezgan neprecīzi attēlota krāsa caurspīdīgajām detaļām, īpaši logu detaļām. Viss izskatās gaišāks nekā ir īstenībā – tas jāņem vērā. Citādi instrukcija ir diezgan precīza un samērā viegli uztverama. Kā jau minēju – astoņgadīgs puika kļūdījās divas reizes. Pāris reižu arī aizmirsa kaut ko pielikt iepriekšējos soļos, bet tiklīdz kļūdaino vietu vajadzēja turpināt, tā pamanīja savu kļūdu un ātri to novērsa. Detaļu sortiments – ļoti labs. Komplektā ir 10 riteņi (4 mazāki, 2 lielāki plānie, 4 lielāki biezie) līdz ar to no šī komplekta vien var uzbūvēt ļoti daudz interesantu modeļu. Bet, ja šo kompletu pievieno jau esošai kolekcijai, tad tas noteiktu būs ļoti labs papildinājums un lietderīgs ieguldījums klasisku vērtību atzinējam.

[embed width=500]http://www.youtube.com/watch?v=f-Mf0qm9Jw0[/embed]  

 

1. alternatīvais modelis – smagā mašīna

Detalizācija – vidēja. Kabīnes forma atgādinu tipisku astoņdesmito gadu smago mašīnu. Tās priekšpuse ir eleganti noapaļota gan horizontāli, gan vertikāli. Uz jumta mazas taurītes un oranžas bākugunis. Sānos lielas, leņķī piestiprinātas bendzīna bākas. Gar platformas sāniem varēja būt pieliktas tādas pašas gaismiņas kā galvenajam modelim (detaļu klāsts to atļauj). Tāpat arī aizmugurējās gaismas ir stipri nabadzīgas. Izmēģināju uzkonstruēt no atlikušajām detaļām kaut ko apvienojošu – aizmugurējās gaismas un dubļusargus. Komplektā ar tām modelis izskatās daudz labāk un reālistiskāk. Tiesa – mana versija nebija sevišķi izturīga, bet esmu drošs, ka nedaudz paaugstinot platformas augstumu un pielietojot papildus stiprinājumus šo problēmu varētu atrisināt. Krāns – vizuāli izskatās detalizēts, bet funkcionali diezgan pavājš. Ja krāns ir pagriezts uz sāniem, atbalsta mehānismam īsti nav pret ko atbalstīties.

Sarežģītība – viegla. Pretēji gaidītajam – šī modeļa salikšana ir ļoti viegla un, godīgi sakot, neinteresanta. Visu centrālo daļu aizņem ļoti daudz, manuprāt, nelietderīgi izmantotu kluču.

Spēlējamība – gandrīz vāja. Modelim ir ļoti maz funkcionālu vienību. Tas nav stūrējams, durvis neatveras, krāna fiksēšana ir ne pārāk veiksmīgi atrisināta. Kabīnes aizmugurē ir neliela platforma, kuru piespiežot iedegas priekšējās gaismas. Bet vismaz manā gadījumā bieži bija jāpiekoriģē piespiešanas vieta, lai iedegtos abas gaismas. Bet ir arī labas lietas – modelis ir ļoti izturīgs. Pat krāns – pretēji tā trauslajam izskatam ir drošs un nost nekrīt.

 

 

2. alternatīvais modelis – vieglā mašīna

Detalizācija – vidēja. Es pat teiktu, ka ļoti laba priekš otrā alternatīvā modeļa. Patīkami, ka mašīna nav kantaina kastīte. Tai ir glīti noapaļojumi gan priekšējā, gan aizmugurējā daļā. Salona krēsliem ir tikai atzveltnes. Vidus konsolē ir ātrumpārslēgs, kura vienīgā funkcija ir ieslēgt/izslēgt oranžas gaismas aizmugurē.

Sarežģītība – vidēja.

Spēlējamība – vidēja. Spoguļi viegli krīt nost. Priekšējie riteņi ir stūrējami no stūres rata, kas creator sērijas modeļiem ir ļoti reta parādība. Bet risinājums nav sevišķi veiksmīgs – tā ir grūti aizsniedzama. Arī vizuāli stūre ir novietota pārāk zemu – kājām vietas neatliek un tā ir novietota taisni. Reālām mašīnām stūre ir nedaudz ieslīpi.

 

 

Kopējais novērtējums:

Detalizācija:
Sarežģītība:
Spēlējamība:
Papildinājums kolecijai: