LEGO Creator 31006 (Highway Speedster) apskats - Sporta mašīna

Produkta grupa: Creator
Izlaiduma gads: 2013
Komplekta svars (g): 484
Kastes izmēri (cm): 26 x 18,9 x 7,1
Paredzētais vecums: 7 - 12
Kopējais detaļu skaits: 286

LEGO Creator arsenālā šis nebūs pirmais apmēram 1:24 mērgo autiņš. Iepriekšējos gados ir izlaisti jau vairāki modeļi šajā mērogā. Daži pazīstamākie un šobrīd veikalos vēl sastopamie - 5867 - Super Speedster (sarkana sporta mašīna), 6913 - Blue Roadster (zila sporta mašīna) un 6743 - Street Speeder (zaļa sporta mašīna). Tagad LEGO šai kolekcijai pievieno baltu sporta mašīnu. Principā var teikt, ka šai sērijai ir pieskaitāms arī vienā no iepriekšējiem apskatiem apskatītais 7347 - Highway Pickup (lafete) komplekta galvenais modelis, jo tā mērogs ir apmēram tāds pats.

Bet nu par visu pēc kārtas

Šādi izskatās kaste. Priekšplāns un aizmugure. Abos skatos redzami visi trīs modeļi, tikai priekšplānā ir izcelts galvenais modelis, bet aizmugurē visi trīs modeļi ir vienādos mērogos. Kā jau ierasts - LEGO Creator sērijas kastēm uz viena no sāniem ir precīzs komplektā iekļauto detaļu saraksts - ļoti noderīga informācija, ja esat kādas īpašas detaļas meklējumos.

Kastes saturs ir trīs maisiņi ar detaļām - lielās, vidējās, mazās un trīs instrukciju grāmatas - katram modelim sava. Lielo detaļu maisā ir atsevišķs iepakojums ar pašām sīkākajām detaļām

Kā jau minēju ievadā - šis komplekts satur proporcionāli ļoti lielu skaitu detaļu, kas pārdošanā parādījušās salīdzinoši nesen - vien pēdējos pāris gados vai arī ir netipiskas Creator sērijas komplektiem (melnās kakla braketes). Attēlā viss "īpašo" detaļu klāsts.

Sākam būvēt!

Un jau pirmajā atvērumā mēs saskaramies ar jau tik ļoti ierasto problēmu - kā atvieglot detaļu meklēšanu?. Šeit LEGO mums piedāvā detaļas sašķirot pa krāsām. Tas palīdz! Bet ir viena problēma - lielākā daļa detaļu ir baltas, tāpēc to meklēšana mazākam bērnam tik un tā var sagādāt grūtības. Pat man ar manu pieredzējušo aci reizēm neizdevās detaļas atrast tik ātri, cik gribētos. Varbūt var mēģināt baltās detaļas sašķirot klucīšos un plāksnītēs?

Jāpiebilst, ka detaļu šķirošana man aizņēma vismaz 5 minūtes. Jārēķinās, ka mazākam bērnam tas noteikti prasīs vairāk laika. Papildus ērtībām iesaku strādāt uz plašas, cietas un gludas virsmas. Es darbojos uz grīdas, uz kuras bija uzklātas divas salīmētas A1 izmēra gaišpelēka kartona loksnes

Galvenais modelis - ielas sporta mašīna

Sekojošais būvēšanas process ir sabildēts ik pēc 10 instrukcijas soļiem. Zemāk attēlā - pirmie desmit soļi. Nekā daudz tur nav - tikai šasija un nedaudz no priekšgala apakšējās daļas.

Izskatās, ka mašīna tiks salikta no aizmugures. Nākamie desmit soļi parāda, ka lielākā daļa aizmugures jau salikta, bet priekšā nav nekas izmainījies

Vēl pēc desmit instrukcijas soļiem aizmugure pabeigta. Attēlā redzams, ka tās motors ir aizmugurē, kā jau lielākajai daļai superauto. Tāpat redzams, ka tai būs atverams un stiklots motora pārsegs. Skaisti!

Vidējā daļa. Zem durvīm, ja tādas būs, redzami sportiski gaisa pieplūdes kanāli. Krēsli arī jau salikti. Tiesa - vairāk kā piecu gadu laikā šiem modeļiem krēslu konstrukcijas tā arī nav mainījušās. Visiem modeļiem tās ir vienādas - atšķiras vien krāsa. Tā kā pats šo to šajā mērogā esmu būvējis - zinu, ka var labāk

Durvis ir! Un tās ir atveramas paceļot uz augšu - gluži kā Lamborgini. Nu jau arī priekšējai daļai daudz kas ir uzbūvēts

Gatavs!

Priekš tik glītas mašīnās motors gan varēja būt daudz detalizētāks. Tas prasītu tikai kādas desmit līdz divdesmit papildus detaļas. Šobrīd tas izskatās ļoti nabadzīgs. Piebildīšu, ka motora telpā spīd cauri pat grīda. Salīdzinot ar modeļa visām pārējām līdz galam nostrādātajām formām un konstrukcijām, motora telpa liekās nepabeigta vai vismaz nostrādāta pavirši. Tas noteikti noņems punktus gala vērtējumā. Ja parastam ielas autiņam motors vēl piedienās būs necils, tad nu šādam superauto jau nu gan ne.

Kā ierasts - galvenais modelis patērē gandrīz visas detaļas. Pāri paliek vien plānās LEGO Technick tapas un rezerves sīkās detaļas, kas jau ir standarts, ar ko var rēķināties.

Detalizācija - ļoti laba, bet pieviļ nabadzīgā motora telpa, kurai pat grīda spīd cauri. Citādi - pat ļoti labi. Patīk detalizētās priekšējās gaismas, panorāmas jumts, glīti noapaļotā aizmugures daļa. Arī sānu līnijas izskatās plūstošas un sporta mašīnai atbilstošas. Aizmugurē ir mazs, bet savu odziņu piedodošs antispārns. Patīk, ka pat priekšējās gaisa atveres nav ar prastām, taisnām malām, bet tur ir pāris trīsstūrīši, kas ir pietiekami, lai modelis kļūtu daudz pievilcīgāks.

Sarežģītība - nav sarežģīts. Vienīgi dažviet instrukcijā ir grūti pamanīt vietas, kur bija jāpieliek norādītās detaļas. Diezgan maz bija tādu fragmentu, kurus saliktu atsevišķi un pēc tam pieliktu klāt. Bet tik mazam modelim grūti arī ko tādu iedomāties.

Spēlējamība - ļoti laba. Visi šīs sērijas modeļi ir ļoti stingri un ar labām spēlējamības īpašībām. Pārsteidzoši - bet Lamborgini tipa durvis atveras un aizveras ļoti viegli. Padoms - nemēģini tās atvērt ar diviem pirkstiem. Visērtāk būs, ja ar pirksta galu aizķersi pelēko, apaļo plāksnīti, kas, starp citu, arī ir domāts kā durvju rokturis.

Alternatīvais modelis - autoevakuators

Ķeramies uzreiz pie lietas un sākam būvēt. Būvēšanas process sabildēts ik pēc 20 instrukcijas soļiem. Attēlā pirmie 20 soļi.

Vēl pēc 20 soļiem mašīnas priekšgals jau sāk atgādināt tepat ielās sastopamos Mercedes vai Ford pusbusiņus.

Autoevakuators salikts. Kā jau gaidīts - pāri paliek diezgan daudz detaļu. Bet nekas tāds, ar ko varētu ko būtiski uzlabot. Pašas mašīnas forma ir ļoti glīta. Varbūt vienīgi priekšējo gaismu sekcija ir nedaudz neveikla, bet citādi - tiešām atgādina Mercedes pusbusiņu vai pat unimogu no LEGO Technick sērijas.

Detalizācija - priekš tik maza modeļa - diezgan laba. Ņemot vērā, ka šis ir tikai alternatīvais modelis - pat ļoti laba. Kā jau minēju - vienīgi priekšējās gaismu sekcija liekas dīvaina. Citādi - viss savās vietās. Patīk melnā-dezeltenā/baltā-melnā svītra gar sāniem. Tā piedod autiņam operatīvā transportlīdzekļa iespaidu. To pastiprina arī dzeltenās bākugunis uz jumta. Īpatnējs ir autoevakuēšanas krāns - bet ar tām detaļām, kas paliek pāri, neko jēdzīgāku izdomāt nevarēju. :)

Sarežģītība - vidēja. Modeli salikt bija viegli. Vienīgā pirkstu veiklība ir nepieciešama krāna nostiprināšanai, jo tas stiprinās uz tās pašas ass, kur aizmugurējie riteņi. Līdz ar to ar asi jātrāpa caurumā, kuru grūti redzēt.

Spēlējamība - pati mašīna ir ļoti izturīga. Bažas rada vienīgi krāns - īpaši tā pēdējais posms. Melnā kakla brakete, kas aizvieto āķa funkcijas, diezgan viegli nāk nost un tā kā šī detaļa ir ļoti maza, to būs viegli pazaudēt. Principā krāns arī ir vienīgā modeļa funkcija. Durvis vai motorpārsegs šim modelim nav, līdz ar to ielikt cilvēciņu kabīnē bez jumta nojaukšanas nav iespējams.

Alternatīvais modelis - 60. gadu bolīds

Šis ir pēdējais no alternatīvajiem modeļiem, kam LEGO piedāvā instrukciju. Taču tas nebūt nenozīmē, ka no šī komplekta var uzbūvēt tikai trīs mašīnas. Kā jau ievadā minēju, šī komplekta detaļu klāsts ir pat ļoti piemērots, lai tikai ar šīm detaļām vien būvētu ļoti atraktīvus modeļus. Mēģināšu to pierādīt. Sākam būvēt bolīdu pēc instrukcijas. Attēlā - pirmie 20 soļi

Un šādi izskatās salikts modelis. Pāri paliek ļoti daudz detaļu.

Detalizācija - laba. Tā laika bolīdi jau nebija nekas vairāk, ka apaļa tupele ar riteņiem. Ar pieejamajām detaļām LEGO šo formu ir atdarinājuši diezgan precīzi.

Spēlējamība - ripo labi. Pats bolīdz ir stingrs. Problēmas var sagādāt priekšējie dubļusargi ar gaismiņām - tie slīdzinoši viegli krīt nost. Bet nu sacīkstēs tā gadās, ka pa ceļam kaut ko "pazaudē" :)

Sarežģītība - vieglāks par autoevakuatoru - kā jau sagaidīts. Domāju, ka pat mana 4-gadībā meita šo modeli varētu salikt.

Modifikācijas

Kā jau minēju, šeit mums pāri paliek ļoti daudz detaļu un varam kaut ko piebūvēt klāt. Pirmais man šķita, ka sānos redzamās LEGO podziņas varētu piesegt ar kādu flīzīti vai pusapaļo detaļu. Sānos stilīgi varētu izskatīties mazā 1x2 restotā trīsstūra detaļa, kas šobrīd atrodas aizmugurē. Tātad! Pirmajā bildē - ko noņemam. Otrajā bildē, ko pieleikam

Un šeit - kas no tā visa sanāca

Jau labāk, ne? Ne-e... Ar to man nebija gana. Kas tā par sporta mašīnu bez kārtīga antispārna aizmugurē un priekšā. Vēl nedaudz paķimerējos un no atlikušajām detaļām sanāca iespaidīgs gan priekšējais, gan aizmugurējais antispārns, kā arī tagad mums ir pludmales bagija tipa panorāmas jumts. Nedaudz pavilku uz āru arī otro pāri izpūtēju galvas. Jā! Tā jau ir daudz labāk!

Nu lūk - viss, kas jums ar šī komplekta detaļām ir vajadzīgs, ir fantāzija. Un jūs varēsiet uzbūvēt praktiski jebko. Tieši tāpēc gala novērtējuma tabulā "papildinājums kolekcijai" lieku apaļus 10 punktus.

Kopējais novērtējums:

Detalizācija:
Sarežģītība:
Spēlējamība:
Papildinājums kolecijai: