LEGO Creator 31005 (Construction Hauler) apskats - Būvniecības tehnika

Produkta grupa: Creator
Izlaiduma gads: 2013
Komplekta svars (g): 340
Kastes izmēri (cm): 26 x 14 x 4,5
Paredzētais vecums: 7 - 12
Kopējais detaļu skaits: 256

Lai arī komplekts ir paredzēts bērniem no 7 gadu vecuma, galvenā modeļa salikšanu uzticēju savai nepilnus 4 gadus vecajai meitai, bet uzdevuma uzraudzišanu - mammai. Līdz ar to šī apskata komentāri, ieteikumi un atzinumi nāk no viņām.

Kastes staturs

Kastē atradīsiet trīs lego kluču iepakojumus - lielāks, vidējās un mazās detaļas, kā arī divas instrukciju grāmatiņas - viena galvenajam modelim un viena abiem alternatīvajiem modeļiem. Kā ierasts - pašai kastei priekšpusē ir attēlots lielāks galvenais modelis un abi alternatīvie modeļi mazākā mērogā. Kastes aizmugurē visi trīs modeļi vienādos izmēros. Tāpat kastes augšējā sānā ir pilns komplekta saturs, kas lieti noder, ja meklējat komplektu ar kādu īpašu detaļu, kas trūkst jūsu kolekcijai.

Lai atvieglotu darbu, LEGO piedāvā detaļas sašķirot pa krāsām. Pie šāda detaļu daudzuma tas tik tiešām arī atvieglo uzdevumu, tāpēc iesaku paklausīt šim ieteikumam.

Galvenais modelis

Galvenā modeļa salikšana sākas ar dzelteno traktoru. Attēlā pirmie seši instrukcijas soļi jau salikti. Nekas daudz gan te vēl neliecina par to, ka tas būs traktors :)

Vēl pēc pāris soļiem nelielais kluču veidojums jau izskatās pēc traktora. Trūkst tikai riteņi, kauss un racējs.

Uzmaukt riepas mūsu dienas varonei gan bija pagrūti - tā spēka vēl par maz un mazie pirkstiņi vēl nav tik veikli. Bet 7 gadīgam bērnam es domāju tas būtu pa spēkam. Neskaitot riteņus - viss pārējais traktors salikts un bez pārāk lielām grūtībām

Tālāk instrukcija turpinās ar smagās mašīnas salikšanas soļiem. Attēlā pirmie 14 soļi.

Lai arī tas lielākais gabals tiek pielikts jau desmitajā instrukcijas solī, tas visu laiku krīt nost, jo vēl nekā nav, kas to nostiprinnātu no augšas. Tāpēc iesaku desmito soli izpildīt pēc iespējas vēlāk. To droši var darīt vēl pēc attēlā redzamā 21.soļa.

Interesanti, ka riteņus bija jāpieliek vēl pirms pati mašīna ir pabeigta. Parasti riteņus pieliek pašus pēdējos. Bet jāatzīst, ka smagā mašīna blakus jau pabeigtajam traktoram jau izskatās diezgan labi.

Nu tā.. 32 soļos arī pati smagā mašīna ir salikta un glīti iepozē pretī traktoram.

Atlikusi vienīgi puspiekabe-treileris un tā salikšanai nepieciešami vien pāris soļu.

Lūk šādi izskatās pabeigts galvenais modelis. Traktors šķūrē prom to, kas palika pāri un vairs nebūs vajadzīgs. Nekas daudz jau tur nav, kā parasti tikai rezerves sīkās detaļas un šoreiz viens klucītis ar tapu augšā, kas šim modelim nebija vajadzīgs, bet acīmredzot būs nepieciešams kādam no alternatīvajiem modeļiem.

Detalizācija - priekš tik maza mēroga mašīnām pārsteidzoši laba. Traktoram priekšā ir kauss, tas ir paceļams un nolokāms. Aizmugurē racējs, arī lokās trijās vietās. Smagā mašīna ir aprīkota ar divām taurītēm uz jumta, kā arī aiz kabīnes ir divi leņķī novietoti antispārni. Vēl redzam divus skursteņus, četras dzeltenās bākugunis un pelēkus rokturus gar sāniem. Treileris ir vienkāršs, bet savu funkciju pildošs.

Spēlējamība - diezgan laba, nost nekas nekrīt, bet uz ātru roku var uzlabot. Divas lietas - treilera nolokamā, uzbraucamā daļa sanāk ar pārāk lielu pakāpienu no zemes. To var labot, ja 2x4 pēlēkās flīzes pabīda vienu vienību tālāk no locīšanās vietas. Tad sanāktu vienu vienību gara pārkare, bet tas ievērojami samazinātu pakāpienu no zemes un būtu daudz vieglāk tai uzbraukt virsū ar traktoru vai jebkuru citu transportējamo tehniku. Te gan uzreiz jāpiebilst, ka šāds labojums samazina modeļa izturību.. jāpadomā... Otra lieta ir traktora racējs. Tā lokanās vienības ir taisītas no eņģēm ar bremzi. Šāda konstrukcija ir stingra, bet, manuprāt, šajā gadījumā pārāk stingra. Pilnīgi droši to vietā varēja izraudzīties parastās eņģes, līdz ar ko racējs būtu vieglāk manevrējams.

Sarežģītība. 4 gadus veca meitene ar uzdevumu tika galā bez īpašas palīdzības. Mamma palīdzēja detaļu atrašanā, kā arī šur tur pietrūkst spēka līdz galam saspiest kopā plāksnītes. 7 gadus vecam bērnam nevajadzētu būt īpašām grūtībām tikt galā ar šī modeļa salikšanu. Instrukcija arī ir diezgan labi saprotama, vien pāris vietās ar pirmo acu uzmetienu nebija pamanāms, kur jāliek sīkākās no detaļām. Vietām tas ir speciāli izcelts ar norādošām bultām, vietām nav. Bet kopumā ir ok.

Alternatīvais modelis - apvidus mašīna ar piekabi-treileri un sporta mašīnu

Pie alternatīvo modeļu likšanas nācās ķerties man pašam, jo visi spēki un pacietība bija iztērēti uz galveno modeli. :) Pirmais alternatīvais modelis šajā apskatā ir apvidus auto, kas piekabē velk maziņu, droši vien vienvietīgu sporta auto.

Detalizācija - priekš tik maza mēroga auto - ļoti laba. Apvidus auto no priekšas līdzinās slavenajam Hummer H1, ko vieži nākas redzēt dažādās amerikāņu filmās. Tam pat ir rezerves ritenis aizmugurē, spoguļi un jumta reliņi. Treileris un mazais sporta auto gan ir diezgan vienkārši, bet ne pārāk... tie katrā ziņā nav divas četrkantainas kastītes uz četriem riteņiem :)

Spēlējamība - laba. Treilera aizmugure ir nolaižama un pašu treileri var atkabināt. Neskaitot iespēju tos ripināt, kur vien ienāk prātā - citas funkcijas tiem nav, un pat nevajag.

Sarežģītība. Grūti teikt.. laikam jau vieglāks, kā galvenais modelis. Katrā ziņām nekā īpaši grūta tur nemanīju. Arī tehniskajā risinājumā nav nekādu slēpto triku.

Alternatīvais modelis - smagā mašīna/pacēlājs

Detalizācija. Ļoti laba. Bieži nākas redzēt, ka alternatīvie modeļi ir apdalīti ar detalizāciju, piemēram, nav aizmugurējo gaismu. Šis noteikti nav tas gadījums. Gaismas gan priekšā, gan aizmugurē ir. Tāpat uz jumta ir signālugunis, divas taurītes, divi skursteņi un vēl vis-kaut-kas. Tā kā ņemot vērā mērogu un abos pārējos modeļos redzēto, par detalizāciju došu visu 10 punktus

Spēlējamība. Arī ļoti laba. Vienīgā modeļa funkciju (neskaitot ripošanu) ir pacēlājs. Taču to ir iespējams rotēt pa visiem 360 grādiem, kā arī locīt divās vietās. Pats grozs arī strādā labi, viegli un nost nekrīt. Jāsaka, ka no visiem trim modeļiem, šis ir vienīgais, kur pie spēlējamības neko īpaši pat nevar uzlabot.

Sarežģītība. Modeli salikt nav sarežģiti, taču šeit ir vairāk izmantotas netradicionālas tehnikas. Šeit biežāk podziņu orientācijas nav uz augšu, kā arī droīdu rokas (melnās eņģes pie groza) ne pārāk bieži gādās redzēt uzmauktas uz parastajām riteņu tapām.

Kopējais novērtējums:

Detalizācija:
Sarežģītība:
Spēlējamība:
Papildinājums kolecijai: