LEGO Technic #9390 apskats - mazais evakuators

Produkta grupa: Technic
Izlaiduma gads: 2012
Komplekta svars (g): 195
Kastes izmēri (cm): 19 x 14 x 6
Paredzētais vecums: 7 - 14
Kopējais detaļu skaits: 136

Iepakojums un instrukcijas

Kaste man šķiet diezgan maza, tiesa, tā ir krietni lielāka par mazākajām Lego Town sērijas modelīšu kastēm. Kastes priekšpusē redzams galvenais modelis no priekšpuses augšējā stūrī no aizmugures ar norādēm par modeļa funkcijām. Kā parasti Technic sērijas modeļiem - aizmugurē redzams alternatīvais modelis. Kastes virspusē ir uzzīmēta modeļa riepa mērogā 1:1, lai pircējam būtu priekšstats par modeļa izmēru.

Uz kastes norādītais mazākais ieteicamais vecums ir 7 gadi, kas man šķiet pietiekams, lai bērns ar nelielu palīdzību no malas spētu uzcelt šo modeli saviem spēkiem. Tiesa, 7 gadu vecumā interesantāki var šķist „standarta” Lego modelīši no pilsētas, zvaigžņu karu vai Chima™ produktu grupām. Technic tomēr ir par strādājošām funkcijām un „reālismu”, kamēr bērniem šajā vecumā vairāk varētu interesēt iespējas izspēlēt dažādas ikdienas pilsētas vai fantāzijas pasaules cīņu ainiņas.

Atverot kasti mūs sagaida divi maisiņi ar detaļām – viens ar lielākām, otrs mazākām un trīs instrukciju bukleti – divi pamata modelim un viens alternatīvajam. Tiešām nezinu, kāpēc ir nepieciešami divi bukletiņi pamata modelim. Bet šis nav vienīgais gadījums, tātad tur ir kāds pamatojums.

Detaļas

Komplekta detaļas redzamas nākamajā bildē, mani kā pieaugušo LEGO Technic fanu priecē oranžās detaļas, kā arī 8 LEGO posmus (studus) garā ass, četri melnie trijstūri un divas pelēkās dubulttapas:

Kopumā man šķiet, ka pat ņemot vērā riepas, komplekts pa detaļām būtu lētāk nopērkams Bricklink.com par mazāku cenu nekā rekmendētie 9 Ls, jo izņemot trīs augstākminētās detaļas un oranžās detaļas, nekas ļoti dārgs šajā komplektā nav. Tiesa, tā kā visticamāk vienam pārdevējam visas detaļas nebūtu un jāmaksā vēl par sūtīšanu – izdevīgāk to ir nopirkt tepat Latvijā.

Atsaucoties uz Brickset.com pieejamās informācijas, 3 LEGO posmu garās (3L) oranžās standarta Technic sijas ir unikālas šim komplektam, rebrickable.com savukārt saka, ka tās ir pieejami vēl dažos citu produktu sēriju komplektos. Man galvenais, ka tie ir oranži, jo melnu, pelēku, sarkanu vai dzeltenu detaļu Technic komplektos ir papilnam, tāpēc citas krāsas manā skatījumā vienmēr ir ieguvums.

Būvēšanas process

Modelīša būvēšana man aizņēma aptuveni 20 minūtes, mazāk pieredzējušiem licējiem tas varētu prasīt vairāk laika, bet nedomāju, ka vairāk par stundu. Nākamajās divās bildēs ir būvēšanas procesa soļi, kuros, manuprāt, mazākam bērnam varētu būt vajadzība pēc pieaugušo palīdzības.

Šeit ir pagrūti dabūt 6L (6 LEGO posmu garuma) asi cauri divām pelēkajām plāksnītēm – šāda situācija ir visai bieži sastopama LEGO Technic modelīšos.

šeit ir pagrūti „uzstūķēt” melno trijstūri.

Stāvoklis pēc pirmās grāmatiņas.

Pincipā arī troses uzsiešana var būt pagrūta bērnam, kurš vēl nesen mācījies sasiet kurpes. Tam ir nepieciešami divi mezgli.

Šeit redzams modelīša stūres mehānisms no apakšas – ļoti atjautīgs sviras pielietojums, manuprāt.

Pabeigts modelis

Šeit bildes ar pabeigtu modelīti

Kā redzams, paliek pāri piecas detaļas – divas tapiņas, mazais 8-zobu (8Z) zobrats un divas ass uzmavas.

Modelītim ir divas funkcijas – priekšējie riteņi grozās griežot melno 12Z dubulto konisko zobratu (12Zdk) starp kabīni un vinču. Šis mehānisms strādā ļoti labi. Otra funkcija ir vinča mašīnas aizmugurē, kuru kustina griežot otru 12Zdk. Lai vinča nekustētos pārāk ātri un neatritinātos pati, tai par „pretslodzes” mehānismu kalpo divi 8Z zobratiņi.

Modelītis ripo ļoti gludi un domāju, ka bērnam to patiks stumdīt apkārt. Lampiņa uz jumta ir jauka nianse.

Manuprāt, aizmugures daļa izskatās diezgan patukša, un krāns nedaudz ļogans, tāpēc šeit bildes ar manu uzlabojumu paketi, kurai Jums vajadzēs 21 detaļu un pāri paliks melnais 12Zdk

Alternatīvais modelis

#9390 alternatīvais modelītis (B-modelis) ir sacīkšu auto, kas izskatās pēc formulas. Šim modelītim ir tikai viena funkcija – stūrēšana, kurai tiek izmantots tas pats sviras princips, grozot melno 12Zdk kas piedomājot droši vien ir domāts kā formulas pilota ķivere :)

Pabeigts auto izskatās diezgan pievilcīgs, un, kā parasti – paliek pāri diezgan daudz detaļu.

 

Tieši tāpēc seko mazā uzlabojumu pakete, izmantojot pāri palikušās detaļas – tagad tas izskatās vairāk pēc Lemānas sacīkšu protipa, jo tam ir arī lukturi:

Salīdzinošas bildes

Kā pienākas kārtīgam produkta apskatam, šeit dažas bildes, lai Jūs varētu „sajust” modelīša izmērus:

Bilde ar LEGO cilvēciņu:

Bilde ar nākamā izmēru līmeņa Technic modeli - #9392 kvadraciklu:

Diemžēl manā īpašumā ir milzīgais, divtūkstošdetaļu Unimogs #8110, tomēr tas vēl nav salikts, tāpēc šeit bilde ar manu #9395 autoevakuatoru, kurš jau ir kārtīga izmēra komplekts – konkrēti šajā bildē, tas jau ir aprīkots ar tālvadības elementiem, bet no ārpuses izskatās par 90% kā oriģinālais LEGO Technic #9395.

Un vēl – salīdzinošās bildes ar „uzlaboto versiju” blakus iepriekšējā gada mini Technic modelītim – konteineru pārvadātājam (tiesa, manis pārveidotā krāsu paletē).

Vērtējums:

Domājot par šo sadaļu, spriežu kā tad lai vērtē - no subjektīvas perspektīvas, vai cenšoties ielīst kāda tēta vai mammas ādā, kuri cenšas saprast, vai šo modelīti var pirkt bērnam.
Tā kā visi šāda tipa vērtējumi ir subjektīvi, tad komplekta detaļu saturu, likšanas sarežģītību, modeļu izskatu un spējas (funkcijas) vērtēju no sava - pieaugušā LEGO būvētāja skatpunkta.

Savukārt, ja lasot šo apskatu meklējat dāvanu bērnam, tad Jums droši vien būs noderīgs atsevišķais vērtējums - spēles vērtība, kuru centīšos izdomāt pēc principa: cik daudz spēles var dabūt no šī viena komplekta - t.i. vai bērnam būs interesanti un viegli spēlēties, izjaukt, pārtaisīt.

Detaļu klāsts:
Sarežģītība:
Izskats:
Spējas:

Detaļas – par oranžajām detaļām... nekas cits tajā nav
Sarežģītība – vienkārša būve pieaugušam;
Izskats – jauks abiem modeļiem, var nedaudz uzlabot;
Spējas – no tik maza komplektiņa, 3 funkcijas 2 modeļos ir labi, bet... Iespējams, ka B-modelim varēja būt vēl kāda funkcija – piemēram, kustināms spoileris. Ja man būs iedvesma un es to tiešām uztaisīšu – vērtējumu samazināšu. 

Spēles vērtība:

Spēles vērtība:

Komplekta abi modelīši ir diezgan viegli liekami (izņemot divas darbības, kuras jau pieminēju aprakstā). Bērnam noteikti patiks ar modelīšiem braukāt apkārt, vēl jo vairāk tāpēc, ka tiem abiem strādā stūre - tādu funkciju piedāvā reti kurš metāla auto modelītis. Modeļu izmērs ir tieši tāds, lai to varētu izmantot spēlēs arī ar LEGO City komplektiem, vai citām rotaļu mašīnām, kā papildus vērtība ir vienkāršā vinča pamatmodelim. Jāuzsver arī fakts, ka abi modeļi ir gana izturīgi. Tāpēc arī augsts vērtējums 8 kluči no 10.

Vērtējums: Kā jau bija sagaidāms – grūtākā daļa... Detaļas: 7/10 – par oranžajām detaļām; Cena: 7/10 – par 6-7 Ls, pieņemami; Izskats: 8/10 – jauks, bet ne izcils; Spējas: 8/10 – no tik maza komplektiņa, 3 funkcijas 2 modeļos it kā ir diezgan labi, bet... Iespējams, ka B-modelim varēja būt vēl kāda funkcija – piemēram, kustināms spoileris. Ja man būs iedvesma un es to tiešām uztaisīšu – vērtējumu samazināšu  Kopā: 30/40 diezgan labi.

Secinājums

Kā jau sagaidāms – diezgan vienkāršs modelītis ar atjautīgu stūres mehānismu un labi strādājošām funkcijām, kuru patīkami ripināt gan bērnam, gan pieaugušajam – piemēram, pa savu ofisa galdu.

Bērns to salikt varēs, bet pieaugšajam tas būtu rekomendējams kopā ar lielo Unimogu :)

 

Varēsiet šo mazo kraut iekšā lielā Unimoga kravas kasē ar tā pneimatisko celtni (kad būšu lielo salicis, tad parādīšu, kā tas darāms).

Saites: 

Komplekta detalizēts apraksts un apskati angļu valodā no Brickset - http://brickset.com/detail/?set=9390-1 
Ja nevari atrast Latvijas veikalos vai interneta veikalos - nopērc lietotu vai detaļās no BrickLink - http://www.bricklink.com/search.asp?itemID=104608
Uzzini, vai Tu jau vari to salikt no saviem detaļu krājumiem Rebrickable - http://rebrickable.com/sets/9390-1/mini-tow-truck-technic-2012
ans Brickshelf folderis ar vairāk bildēm: http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=524061