Latlug atskats uz "LIELO LEGO SPĒĻU DIENU" Salaspilī.

Sniegoti vēsā Latvijas ziema neapturēja LEGO fanus no Salaspils, Rīgas, Jelgavas, Valmieras, Madonas un citām vietām 16. janvārī pulcēties mājīgajās k/n "Rīgava" telpās Salaspilī. Bija ierdaušies daudzi jaunie būvetāji, kuri piedalījās dažādajās sacensībās, kā arī parauti līdzi viņu vecāki. Un izrādījās, vecāki bija tikpat ieinteresēti aplūkot dažādos uzbūvētos LEGO modeļus un cītīgi izpētīt visus sīkumus plašajā Latlug LEGO pilsētā. Kamēr jaunieši intensīvi izpauda savu kreativitāti radošās konstruēšanās sacensībās, tikmēr daudzi no vecākiem komunicēja ar Latlug biedriem, uzzināja detaļas par sarežģītāko LEGO modeļu uzbūvi, kā arī to, ka piegaušiem arī ir pavisam normāli reizēm kaut ko pabūvēt ar LEGO klucīšiem.

Lielajā zālē centrālais notikums bija LEGO Robotikas Sumo sacensības. Pirmo reizi tās notika Salaspilī un bija ieradušies dalībnieki no visdažādākajām Latvijas vietām. Zāle bija ērti iekārtota un bija padomāts arī par sēdvietām līdzi atnākušajiem atbalstītājiem. Kad bija noskaidroti uzvarētāji robotu sumo cīņās, sākās līnijsekotāju sacensības. Un dienas beigās vēl bija arī aizraujoši LEGO dragreisa sacensību braucieni. Visām sacensībām skatāmību piešķīra arī tiesneša Sančo Tenorista darbošanās kā komentētāja postenī.

Paralēli notikumiem lielajā zālē Latlug komandai bija uzticēts radīt LEGO gaisotni "Rīgavas" mazajā zālē. Visas dienas garumā apmeklētāji varēja aplūkot mūsu LEGO Technic un Creator modeļu ekspozīciju, kā arī lego pilsētu, kura šoreiz bija uzbūvēta pēc nedaudz savādāka plāna, un tajā bija divi vienlaikus braucoši vilcieni pa dažādiem maršutiem. Interesanta un izglītojoša bija Mārča vadītā LEGO Technic meistarklase, kurā viņš jaunajiem būvētājiem izskaidroja dažādus veidus, kā uzbūvēt šasiju un amortizāciju Technic modeļiem. Pirkstu veiklība bija pārbaudāma pie torņa būvēšanas galda un ātrumbūvēšanas, kur veiklākie dienas beigās tika arī pie balvām. Brīvās būvēšanas stūrītis bija izvietots uz skatuves, un turpat blakus norisinājās arī dambretes turnīrs.

Paldies visiem par izdevušos dienu LEGO gaisotnē! Salaspilī līdz šim nebijām bijuši un pirmā viesošanās reize vērtējama kā veiksmīgi izdevusies. Cerams ar saviem uzbūvētajiem LEGO modeļiem iedvesmojām atnākušos uzdrīkstēties būvēt vēl trakākus un jaudīgākus savus LEGO klucīšu projektus. Uz tikšanos jau kādā no mūsu nākamajiem pasākumiem! Seko līdzi un uzzini visus jaunumus mūsu sociālajās vietnēs www.latlug.lv un www.facebook.com/latlug