Latlug atskats uz "Klucīšu dienu Valmierā".

Savu 2016.gada LEGO pasākumu maratonu uzsākām tieši Vidzemes galvaspilsētā- Valmierā. Valmieras integrētās bibliotēkas bērnu nodaļa bija norises vieta "Klucīšu dienai Valmierā". Pirmie Latlug biedri sāka strādāt pie bibliotēkas bērnu nodaļas pārvēšanas Legolendā jau iepriekšējā vakarā. Vairāk kā 7 kvadrātmetrus lielā LEGO pilsēta vienmēr prasa laiku uzstādīšanai un šis process ir laba iespēja patīkamai, neformālai komunikācijai Latlug biedru starpā, jo pasākuma dienā vienmēr visi esam aizņemti vadot kādu no aktivitāšu zonām.

Sestdienas rītā ierodas papildspēki un Latlug komanda pilnā sastāvā uzliek pēdējos punktus uz i visām ekspozīcijām un LEGO aktivitāšu zonām. Kopumā 3 dažādas ekspozīcijas- LEGO city, creator un star wars. Detalizēti izstrādā Lego pilsētas aina 7.5 kvadrātmetru lielumā ar braucošiem vilcieniem un kustīgo panorāmas ratu noteikti bija centrālais uzmanības piesaistītājs.

Publika ir labi informētā par "Klucīšu diena Valmierā" lielo LEGO notikumu un cilvēki ierodas jau līdz ar norādīto pasākuma sākuma laiku. Arī Vidzemes Televīzijas komanda ir klāt un mazie būvnieki var viņiem izstāstīt par saviem LEGO piedzīvojumiem.

Aptuveni pusstundas laikā Vidzemes integrētās bibliotēkas bērnu nodaļa ir stāvgrūdām pilna ar vietējiem LEGO cienītājiem. Telpa ir piepildīta, bet vietas pietiek visiem. Aktivitāšu zonās darbība rit pilnā sparā, kā viens pabeidz savu darbību, tā nākamais ieņem tā vietu. Rindas neveidojas, visi relaksētā gaisotnē izbauda šīs dienas LEGO notikumu Valmierā.

Centrālā aktivitāte kā lieliem tā maziem šoreiz noteikti bija torņa būvēšanas konkurss. Noteikumi pavisam vienkārši- no 2x4 klučiem būvēt spirālveida torni, kuram ir jāspēj noturēties pašam saviem spēkiem. Uzvar tas, kurš uzbūvē augstāko torni. Katra raunda uzvarētājam balva. 

Daudzi atnākušie ar aizrautību izmēģināja mūsu draugu AYE Latvia robotikas darbnīcas galdu. Zinātkārajiem prātiem tika parādīti LEGO robotikas un mehānikas pamati, kā būvēt un programmēt LEGO robotus.

Jauna aktivitāte šoreiz bija "Uzzīmē savu sapņu minifigūru". Bērni varēja izkrāsot LEGO minifigūras siluetu, parādīt, kā izskatās viņu sapņu minifigūra. Visus radītos darbus mēs ievietojam savā FB lapā un kurš nedeļas laikā savāc lielāko like skaitu tiek pie balviņas no Latlug.

Šoreiz rīkojām arī meistarklasi LEGO Creator mašīnas būvniecībā. Mūsu pašdizainēts modelis tika izstrādāts tikai no viena 120 detaļu liela LEGO #31017 komlekta, lai parādītu bērniem, ka nevajag nemaz lielus klucīšu kalnus, lai varētu radīt pats savus aizraujošos un orģinālos dizainus. Kā valmieras puikām, tā meitenēm labi viecās ar nelielā Creator automobīļa būvi.

Kopumā jāsaka, ka Valmieras pasākums bija veiksmīgs starts jaunajam 2016. gadam. "Klucīšu diena Valmierā" tika pozitīvi uzņemta kā no publikas puses, tā arī mums pašiem bija ļoti labi pavadīts laiks Vidzemes galvaspilsētā. Pozitīvas emociju lādiņš viennozīmīgi ir gūts! Ar katru pasākumu pilnveidojam dažādas sīkas nianses savās darbībās, izdomājam jaunas aktivitātes, pilnveidojam ekspozīciju zonas, lai katru nākamo reizi varētu piedāvāt apmeklētājiem aizvien aizraujošāku LEGO pieredzi Latlug rīkotajās "Klucīšu dienās".

Paldies un uz tikšanos jau kādā no mūsu nākamajiem pasākumiem. Seko līdzi informācijai www.latlug.lv un www.facebook.com/latlug