Klucīšu diena Aglonā 13.02.2015 - atskats

Drīz jau būs kā mēnesis riņķī kopš mūsu viesošanās citam tālajā, citam tuvajā, bet visiem mīļajā Agonā, taču emocijas un sirds siltumu, ko izbaudījām tur joprojām ir bez maz vai acu priekšā. Ārkārtīgi gaišs un patīkams pasākums izvērtās šis brauciens. Sākot jau ar to, ka vietējie bija noorganizējuši vairākus autobusus uz un no apkārtnes skolām, lai bērni ērti varētu tikt līdz tik kārotajām LEGO aktivitātēm. Diena turpinājās īstā latgaļu pirtiņā ar ļoti izturīgu pirtnieku.

Otrā dienā apmeklējām vietējo "Maizes muzeju", kur cits varēja atsvaidzināt zināšanas par mūsu mīļo rudzu maizīti, bet cits varbūt uzzināt ko jaunu. Tāpat varējām izmēģināt spēkus smagā dzirnakmens griešanā un novērtēt, cik mūsu seņči ir tomēr bijuši sīksti, jo nepietiek jau ar pāris desmitu apgriezieniem. Jāsamaļ vairāki maisi miltu, bet mēs jau bijām nosvīduši pēc pirmās minūtes. Protams, neizpalika arī kāds prieciņš vēderam - šoreiz izslavēto latgaliešu sipisīna kļopšu izpildījumā. Mmm... atkal siekalas saskrēja mutē. Kaut vai tā dēļ vien ir vērts uz turieni aizbraukt.

Bet pēc tam - pie nopietnākām lietām. Uz kara muzeju. Personīgi man tas bija - WOW. Stāst par Otrā pasaules kara laika vācu izgudrojumiem. Neizplūdīšu detaļās, bet to noteikti ir vērts dzirdēt un redzēt (cerams, ka ne izjust).

Īpašs paldies vietējiem, kas noorganizēja Reģionālās Televīzijas viesošanos, kas izveidojuši lielisku videomateriālu par mums Aglonā un vispār. Piedāvājam vēlreiz noskatīties šo videomateriālu, kas būtībā izsaka visu, kas notika "Klucīšu diena Aglonā" pasākuma ietvaros.