Kā Rolands BMW i8 būvēja

5.maijs 2018.
Šoreiz sāku ar sānu. Interesanta viņam durvju līnija. Gan priekša, gan aizmugure durvīm ir izteikti slīpa. Pamēģinās šo salaist kopā ar inverto 75 grādu slopi.

6.maijs 2018
jap - tā invertā 75 grādu slope tīri labi iet kopā ar šo slīpumu. Ievērojiet, ka durvis ir būvētas nevis no apakšas uz augšu, bet gan no aizmugures uz priekšu, pa ceļam vēl šur tur mainot virzienu. Tai invertajai 75 grādu slopei ir caurumi taisnajā sānā, kas precīzi atbilst trim kņopēm. To te arī izmantoju. Bet - uhh... kā nomocījos ar roktura daļu. Tur trijos virzienos slīpums aiziet un pati rokturu daļa ir padziļinājumā. Baigās aizdomas, ka pie šī vēl atgriezīšos.

Pēcāk pieķēros pie grila daļas. Šitā man kāda trešā versija. Tie mazie 1x1-1x1 bracketi riktīgi labi - veido vajadzīgo šauro pelēko līniju. Apakša būs puspiesegta ar bamperi un tad gan augša, gan apakša būs vajadzīgajā platumā (vai apreizāk sakot - šaurumā). Ah.. un protams - abas grila daļas ir leņķī. Aaa... un pielaboju druvju logu līniju - iestrādāju tur pusplāksnes pacēlumu.

7.maijs 2018
Turpinu ar priekšējiem lukturiem. Nu nav tur īpaši daudz vietas spēlēties ar leņķiem, bet kaut kā sanāca lampu "salauzt" divos leņķos un vēl piesegt sānu.

8.maijs 2018
Kaut kas ļoti netipisks man: parasti ir tā, ka es kādu vietu pārstrādāju - iegūstu vajadzīgo formu, bet tas kopumā paliek nestabilāks. Šoreiz kaut kā otrādāk. Pārstrādāju priekšējo lampu ārpusi un turpināju ar bamperi, bet tas viss kopumā kļuva daudz stingrāks.

16.05.2018
Sanāca tomēr nedaudz savādāk, kā sākumā biju iecerējis. Tā vietā, lai puspiesegtu apakšējo grila sekcijas plāksni, pārtaisīju visu, kas tur aizmugurē un uz priekšu izvilku "headlight brick" tehniku.  Bet nu jau vairākas dienas mokos ar daļu zem grila - gaisa atveri un lūpu zem tās. Kādi trīs, četri varianti jau izmēģināti, bet neviens nav pietiekami labs...

18.05.2018
Pēc neskaitāmām iterācijām, es beidzot atradu pareizās detaļas priekš priekšējās gaisa atveres apakšas. Izrādās - to varēja panākt ar mazajiet LEGO-Tehnika paneļiem. Konstrukcija ir stingra un vienkārša.

21.05.2018.
Pabeidzu un piestiprināju.. kā to pareizi sauc - motorpārsegts tas nav, jo motora tur priekšā nav un nebūs. Bet.. pabeidzu (nu labi.. tur ir dažas detaļas, kurām krāsa būs jānomaina). Tālāk domāšu, kā uztaisīt to, kam tur apakšā jābūt

30.05.2018
Priekšējie krēsli izskatās, ka būs gatavi. Priekšējā paneļa augša arī izskatās ok. Redzēsim, kā tas viss saliksies kopā, kad klāt vēl nāks centrālā konsole. Bet pēc tam būs jāķeras klāt pie paša trakākā - durvju atvēršanas mehānisma. Paredzu, ka tas man prasīs daudz sirmu matu...

05.06.2018
Izskatās, ka šito durvju eņģu tehniku ir vērts attīstīt. Vecā, labā cieta 3mm caurulīte. Un durvis turās vietā gluži labi uz vinu klipsi. Es plānoju likt divus - tad vajadzētu būt pavisam labi. Un - ar to trubiņu es būšu nošāvis vēl vienu trusi ar topašu šāvienu - dabūšu pareizu jumta līniju (cerams).

11.06.2018
Daudz laika pieķerties šim pēdējo nedēļu nav sanācis. Vienu vakaru nedaudz paspēlējos ar to, kā izskatītos, ja cieto trubu nostiprinātu aizmugurē apmēram pareizā augstumā un leņķī un apakšā pabūvētu loga rāmi. Nu.. nav slikti, bet var labāk.. es ticu, ka es varu labāk.

17.06.2018
Beidzot sanāca tā nopietni piesēsties un padarboties ap loga un jumta līniju. Samainīju visu vietām. Logam ir truba un jumtam ir plāksnes. Manuprāt daudz labāks rezultāts. Un rezultāts tāds, ka visa šī konstrukcija durvis notura gaisā pat tad, kad tai pievienotas visas iekšējā apšuvuma detaļas. Ir labi.. Tagad jāturpina ar aizmuguri.

19.06.2018
Turpināju darboties ap aizmuguri. Nedaudz pamocījos ar pašu apakšu un savienojumu ar pārējo bāzi, bet viss pārējais salikās kopā diezgan ātri.

28.08.2018
Pēc vairāk kā divu mēnešu pārtraukuma sakarā ar Dziesmu svētkiem, LUG lietām un vēl vis-kaut-ko, beidzot esmu atkal pieķēries bembja būvēšanai. Joprojām mokos ap aizmugures gaismām. Tās ir šauras, slīpas un leņķī. Kaut cik vēlamajam rezultātam jau tuvojas, bet īsti labi vēl nav.

29.08.2018
Vēl nedaudz pamocijos ap aizmugures gaismām. Nu.. laikam neko īpaši precīzāku es nedabūšu. Viennozīmīgi - šī līdz šim ir bijusi vissarežģītākā detaļa, ko esmu būvējis šim autiņam. Cerams, ka tālāk ies vieglāk.

Ak jā. Esmu pārbūvējis jumtu. Tagad parasto plākšņu vietā tur ir LEGO Tehnikas detaļas. Vienmēr esmu gribējis izmēģināt šo metodi. Šķiet, ka būs labi. Ir diezgan stingra konstrukcija - ārā nejūk. Un forma arī ir vajadzīgā.

31.08.2018
Labi. Laikam pietiks mocīties ar ārpusi. Izskatās, ka būs ok. Varbūt laika gaitā kaut ko ārpusei vēl pamainīšu, bet tagad jāķeras pie atlikušās iekšienes. Tas nozīmē - jumtu nost, un taisam aizmugures krēslus, motortelpu, jāpabeidz panelis un vēl visādi sīkumi.

26.septembris 2018
Domāju, ka šis būs pēdējais "procesā" ieraksts. Izskatās, ka esmu nonācis līdz tai stadijai, kad visas mašīnas daļas ir sataisītas. Tagad ņemu pa vienai nost un skatos, ko var apvienot, salikt no lielākām detaļām, salikt no stingrākiem savienojumiem. Kaut kā tā. Un tiek būvēta arī otra puse. Drīz redzēšu, cik detaļu pareizās krāsās vēl pietrūkst un tad jau tiksimies ar glītām bildēm ar gatavu rezultātu.