Kā es cenšos uzbūvēt sapņu modeli

Čau visiem!

Šodien gribu pastāstīt kā man sokas ar projektu, kuru esmu lolojis, plānojis un būvējis nu jau trīs gadus.

Kāds jautās: "Kādam ir jābūt modelim, lai tas aizņemtu tik daudz laika?"

Atbilde ir vienkārša - sarežģītam :) Viss sākās ar ideju par Toolcat 5600 un pirmo šasiju 2013.gada decembrī, kad mana kolekcija vēl nebija pietiekami liela, lai īstenotu tik traku iegribu - pilnībā radio vadāmu, vismaz ar 8 funkcijām, modeli. Taču tas man netraucēja sākt būvēt prototipus mehānismiem:

Laikam ejot un iemācoties jaunus paņēmienus, kā arī papildinot savu Lego kolekciju ar citiem modeļiem es beidzot varēju uzbūvēt šasiju lielāka mērogā:

Nopietnāk sāku plānot funkcijas, un kas būs nepieciešams, lai tās iedzīvinātu. Zīmēju vairākas blokshēmas, prātoju kur izvietot mehānismus šasijā. Tajā mirklī uzdevums šķita ļoti grūts, jo bija nepieciešams izvietot 8 motorus, 4 IR uztvērējus un bateriju, kā arī pašus mehānismus, lai modelis strādātu un nepazaudētu izskatu.

Kādu brīdi biju strupceļā, jo visas funkcijas biju plānojis nodrošināt mehāniski - ar kardāniem, zobratu pārvadiem, pieslēgumu vietām. Tas viss aizņēma ļoti daudz vietas, pārāk daudz vietas pat priekš tik liela modeļa. Tāpēc es pieķēros virsbūvei un kravas kastei.

Un nu jau atkal esmu notrausis putekļus, pārskatījis blokshēmas, daļu mehānisko funkciju aizstājis ar pneimatiku, ar jaunu sparu ķeros klāt. Pirmkārt modelis ieguvis jaunu rāmi un piekari

Rāmis no vecā atšķiras ar to, ka tas ir stiprāks un stingrāks, mazāk lokas, ir kompaktāks un ir ar iebūvētiem 3 motoriem: 2 stūres sistēmai un viens braukšanai. Tādā veidā esmu ieguvis daudz brīvas vietas citu elementu izvietošanai.

Un beidzot mans Toolcat būs baltā krāsā!

Seko progresam, būs grandiozi. Ceru, ka spēšu noturēt iedvesmas vilni un pabeigt šo modeli tuvāko 3 mēnešu laikā. 

Gribi redzēt vēl kādu bildi, spied šeit!

Ražīgu būvēšanu, Mārcis

 

Atslēgvārdi: