Intervija ar Andri par Bricklink lietām.

 

Sveiks, esam dzirdējuši, ka Tu esi šobrīd nodarbināts sfērā tieši saistītā ar Lego. Pastāsti Mums, kas ir Bricklink veikals un ko tieši tu dari kā Bricklink veikala darbinieks?

Bricklink - Neoficiāls Lego detaļu, komplektu, kastīšu, būtībā visu Lego saistītu lietu veikals. Kopumā ir reģistrēti 7698 veikali, kas caur Bricklink piedāvā visdažādāko Lego objektu asortiementu. Man ir palaimējies, ka varu iemēģināt savas prasmes saistībā ar Lego divos no šiem veikaliem. 

Galvenie darbi, kas man jādara ir detaļu šķirošana un ievadīšana sistēmā. Sanāk arī sapakot pāris pasūtījumus. 

Kā Tev nāca šis piedāvājums?

Piedāvājums strādāt nāca pavisam negaidīti, BalticLug 2 gadu jubilejas pasākumā, kurš norisinājās Lietuvā pie mūsu galvenā bosa - Lukas. Tā kā abi veikali (enigma bricks - CHEAP S&H! un Pharaoh) pieder tieši viņam, mums bija iespēja aplūkot kā norisinās Bricklink veikala vadīšana no iekšpuses. Satikšanās laikā piedāvājums strādāt bija izteikts kā joks, bet beigu beigās šis joks pārvērtās īstā piedāvājumā, kuru es arī pieņēmu :) 

Kā ir mainījusies Tava attieksme pret LEGO hobiju pēc tam, kad visu dienu šķiro klucīšu un pako pasūtījumus?

Kamēr strādāju uz Lego skatos savādāk, nekā tad kad atpūšos. Šķirojot detaļas visu dienu īstenībā pat uzdzen kāri uzbūvēt ko jaunu. Ar pasūtijumiem ir mazliet savādāk, ja godīgi tad man nepatīk vākt pasūtijumus, dažu pasūtijumu sapakošana aizņem līdz pat četrām stundām. 

Kāda ir sajūta būt cilvēkam, kas pamostas no rīta, un zin, ka visa viņa darba diena būs saistīta ar darbošanos ap LEGO :D ?

Sajūta no rīta pamostoties būtībā ir tāda pati kā parasti, domāju ka būs varbūt kaut kas īpašs vai savādāk, bet tomēr tā nav. Tas ir mans darbs uz vasaru un es to cenšos uztvert nopietni kā jebkuru citu darbu ar kuru var nopelnīt. 

Kādas detaļas ir pieprasītākās būvētāju vidū, ko Tev nākas visbiežāk atlasīt?

Detaļas pasūta daudz un visdažādākās. Visbiežāk esmu saskāries ka pasūta dārgos un grūti pieejamos Sand Green Brick, Modified 1 x 2 with Groove
kuru Lukas(am) ir biezā slānī (Savlaicīgi iepircis un pagaidīijs kamēr cena uzkāps griestos, un licis pārdošanā, ļoti gudri no viņa puses) Parasti šos klučus pērk pa 56x vienā reizē, jo tieši tik ir nepieciešams lai uztaisītu 10185 Green Grocer Modular building. Tā kā Modular Buildings ir ļoti populāras visā pasaulē tad cilvēki ir gatavi atdot bargu naudu lai varētu izveidot visus Modular building modeļus. Green Grocer vairs netiek pārdots kā komplekts un pērkot detaļas atsevišķi nākas atdot prāvu žūksni naudas jo 56x sand green kluči vieni paši maksā drusciņ vairāk kā 140 eiro.

Kādi citi funny story, kad cilvēki pērk kaut ko crazy vai dīvaini lielus detaļu kvantumos?

Funny story. Saistībā ar pasūtijumiem vienkārši besī, krīt uz nerviem kad cilvēki pasūta Technic pins.. pamēģini saskaitīt ja kāds pasūta 200, 300...  Vnk funny - mans krēsls uz kura sēžu kamēr strādāju turās uz skoča un ticības, joprojām brīnos ka es vēl nesēžu uz grīdas :D  
Un pats trakākais kas bija, bija minifigūriņu galvu šķirošana.. milzīgs maiss, ap 2000 galvām, visas dzeltenas un vairāk kā 50 dažādas grimases.. ja nemaldos škiroju trīs dienas.. 

Kad lasi pasūtījumu, vai Tu iztēlojies, kāda tipa MOC cilvēks no tā būvēs?

Pirmā doma vācot detaļas pasūtijumam ir tas, ko var uzbūvēt no šīm detaļām. Pārsvarā cilvēki pērk trūkstošās detaļas, vai arī dažas detaļas kas vienkārši interesē, un līdz ar to grūti saprast ko cilvēks grib uztaisīt. Bet ja pasūtijums ir liels, tad pēc pāris konkrētām detaļam var mēģināt atrast Rebrickable kādu MOC cilvēks grib taisīt :) 

Tā kā Enigma_Bricks Bricklink veikals atrodas Lietuvā, Tu esi prom no Latvijas, ģimenes, draudzenes... Vai tas nozīmē, mazāk laika kavēkļu, lai sanāktu vairāk, neviena netraucētam nodotos LEGO moc būvniecībai? 

Būtībā šeit būvēju maz, vienīgais ko realizēju ir 2 jauni MOC kurus jau kā sen gribēju uzbūvēt (LDD jau sen bija gatavi, vnk vajadzēja salikt no īstiem klučiem) 
Viss mans Lego palika Rīgā un Lukas(am) īsti nav sava brīvā Lego ko var ņemt un vienkārši būvēt ko vien grib. Tāpēc savu brīvo laiku pavadu drusciņ savādāk - riteņbraukšana un vienkārši garas telefonsarunas ar draudzeni. 

Kā neierobežotais detaļu klāsts Bricklink veikalā ietekmē tavu MOC būvēšanas domāšanu? Jo nu, ja kaut kas pietrūkst, teorētiski tu to vari ātri dabūt !

Cenšos palīdzēt realizēt vienu traku Lukas(a) ideju (pagaidām noslēpums, būs redzams UNICON) un plašais detaļu klāsts tiešām palīdz un līdz ar to var izveidot maksimāli labāko un efektīvāko risinājumu. Parasti būvējoties ar savām detaļām tu centies sataisīt no tā kas tev ir, būvējot šeit nav nekādu ierobežojumu, vienīgi problēmas atrast vajadzīgo detaļu starp  n-tajiem tūkstošiem..

Tāds nekaunīgs jautājums, vai visu algu saņem LEGO klucīšos ? :D

Alga ir atkarīga no tā, cik es daudz strādāju. Un tikai daļa no algas tiek samaksāta ar Lego klučiem :D Tā kā kaut kas arī kabatā nonāk :) 

Ko gūsi no šīs pieredzes vasaras darbā Bricklink veikalā? Vai domā citus gadus atkal strādāt Bricklink veikalā!? 
Ko gūšu no šī vasaras darba Bricklink veikalā? Labi pavadītu laiku ar superīgu priekšnieku, tulznas uz pirkstiem no detaļu šķirošanas, pilnīgi nekādu iedegumu (visu laiku sēžu pagrabā un neesmu redzējis saules gaismu) kūpošu galvu no detaļu skaitīšanas.. Bet tas taču ir Lego un tas ir tā vērts :D 
Vai strādāšu vēl? Laiks rādīs, kā nekā esmu students, un nākamais gads būs pilns ar praksēm un visādiem citiem studiju brīnumiem. 

Varbūt ir doma atvērt savu Bricklink veikalu ? :)

Redzot kā Bricklink veikals strādā no iekšpuses, var saprast cik īstenībā sarežģīts un daudzpusīgs darbs tas ir. Ir jāsaprot visas juridiskās lietas, ir jāseko cenu kāpumiem un kritumiem visām detaļām (VISĀM!!!), ir jādomā kā iegūt jaunu preci, jādodas uz pastu katru otro dienu.. Liekas ka detaļu šķirošana ir viegls darbs, bet īstenība tas prasa ļoti daudz laika.. Vispārībā viss kas saistās ar Lego apēd daudz laika, parasti kad mēģini kko uzbūvēt, tu sataisi pirmo variantu, tad otro, beigās visu izjauc, liekas ka pagājusi stunda, bet īstenībā jau četras.. tieši tas pats ir ar detaļu šķirošanu, paskaties uz maisu, gan jau ka pa 2 stundām tikšu galā, beigās sanāk visas 8... 

Divatā vadīt Bricklink veikalu ir grūti, tādēļ varu tikai pateikt cepuri nost, ka lielāko savu veikalu pastāvēšnas laiku Lukas tos ir vadījis viens pats. 
Tāpēc pagaidām redzot darbu apjomu īsti nenākas vēlme veidot savu Bricklink veikalu.. Bet jebkurā gadijumā tā būs kā opcija nākotnei.

Paldies par atbildēm, Andri! Lai patīkama strādāšana!! Tiekamies jau pavisam drīz, 1. un 2. augustā Unicon pasākuma ietvaros, kur būs sastopams gan Andris, gan arī Lukas, un noteikti viņi ir gatavi jebkuram intersantam pastāstīt dzīvajā vairāk par Bricklink lietām.