ATSKATS UZ LATLUG 1. PASĀKUMU

Sestdien 02.11.2013. Rīgas  Jauno Tehniķu centrā notika 1. LATLUG organizētais publiskais pasākums, kurā piedalījās gan ģimenes ar bērniem, gan pieaugušie LEGO entuziasti no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas, kopā vairāk 100 dalībniekiem. Mēs devām tam nosaukumu - "LatLUG tūre 2013". Tūrē tāpēc, ka ar šo (vai nedaudz modificētu) programmu plānojam apmeklēt vairākas pilsētas Latvijā. Bet šī bija pirmā reize un priekš pirmās reizes bija ļoti patīkami uzņemt tik kuplu interesantu pulku, kas, protams, uzlika arī zināmu atbildību un bažas - vai viss sanāks. Un ar prieku varam paziņot, ka visas sacensību disciplīnas ir veiksmīgi aizritējušas bez īpašiem starpgadījumiem. Pateicamies LEGO kompānijai, kas katram mazajam dalībniekam bija sagādājusi mazu balviņu par piedalīšanos, kā arī balvas labākajiem katrā no četrām LatLUG organizētajām disciplīnām. Tās bija:

  • Sacensības ar paštaisītu rallija LEGO mašīnu uz ātrumu braucot pa iezīmētu trasi;
  • LEGO #9398 visurgājēju šķēršļu trase;
  • Čima stafetes - trīs vārti, boulings un vārti ar rotējošu elementu;
  • Klucīšu rakšana ar LEGO ekskavatoru, kas vadāms ar pulti (patiesībā trīs pultis kopā).

Paralēli norisinājās arī pašu jauno tehniķu organizētās LEGO Mindstorms Robotu stafetes - sumo cīņas un sekošana līnijai. Tajās gan dalību varēja ņemt tikai paša pulciņa dalībnieki, bet pārējiem bija interesanti paskatīties.

Tāpat visu pasākuma laiku dalībnieki varēja aplūkot plašu LEGO modeļu izstādi, kurā pašmāju un kaimiņvalstu LEGO entuziasti bija izstādījuši gan savus paštaisītos modeļus, gan iespaidīgus un retus oficiālos LEGO komplektus.

Kopumā vairāk kā 30 tiešām ļoti skaistu un iespaidīgu eksponātu, no kuriem daži sacensību disciplīnu starplaikos piedalījās paštaisīto LEGO visurgājēju un dragsteru paraugdemonstrējumos. Īpaši interesantas izvērtās sava veida sumo cīņas ar paštaisītajiem visurgājējiem pie centrālā šķēršļu trases objekta - sacietējušu putu plāksnes. Tāpat daudzi izmēģināja, kāda ir atšķirība starp oficiālo LEGO visurgājēju vadības un paštaisīto. Dalībnieki varēja iepazīties ar to, cik gan daudz tehniski komplicētas un pat motorizējamas un programmējamas lietas var uzbūvēt no LEGO, kā arī to, ka LEGO ir hobijs visu vecumu cilvēkiem, kam patīk būvēt un konstruēt gan vienkāršus, gan ļoti komplicētus modeļus.

Līdzīgi LATLUG pasākumi ar sacensībām, balvām un LEGO  modeļu izstādēm gaidāmi arī Cēsīs (7.decembrī). Tāpat nākamā gada sākumā plānojam paciemoties Salaspilī un varbūt vēl kādā pilsētā. Tāpat šādi oficiāli publiskie pasākumi tiek rīkoti arī kaimiņos Igaunijā un Lietuvā, popularizējot LEGO hobiju. Tāpēc seko līdzi informācijai mājas lapā un piedalies!