Apskats: "Lego City" #60020 "Cargo truck"

Produkta grupa: LEGO City
Izlaiduma gads: 2013
Komplekta svars (g): 567
Kastes izmēri (cm): 28 x 26 x 6
Paredzētais vecums: 5 - 12
Kopējais detaļu skaits: 307

LEGO CIty (pilsēta) laikam ir pēdējā laikā viena no visplašāk pārstāvētajām sērijām. Tajā ir dažnedažādas mājas, mašīnas, traktori, lidmašīnas, helekopteri un laivas. Nu jau ir parādījušies arī lieli kuģi. To visu saliekot kopā vari izspēlēt visas iespējamās dzīves situācijas. Šis konkrētais komplekts ir vairāk saistīts ar rūpniecisko dzīvo. Tas solās būt interesants. Mēs redzam iekrāvēju, smago mažīnu ar atveramu kravas kasti, kā arī pāris interesantas ierīces iekraušanai. Ir arī trīs cilvēciņi, kas visu tehnikas kaudzi manāmi atdzīvina.

Bet nu par visu pēc kārtas. Un kā parasti, sākam ar kasti. Jāpiebilst - šis konkrētais komplekts ir sūtīts no Amerikas un uz tās visās malās ir brīdināji par visiem iespējamiem riskiem (nu kurš vecāks gan nezina, ka sīkas lietiņas maziem bērniem nav domātas, bet nu amerikāņi šīs lietas nebeidz un nebeidz atgādināt).

Kaste un tās saturs

Kastes priekšskats - redzami visi komplektā ietilpstošie agregāti, ieteicamais vecums, detaļu skaits un, protams, amerikāņiem neizpaliekošais - "WARNING - CHOKING HAZARD"

Kastes aizmugurē pāris attēlu ar katra no agregātiem spējām, kā arī informatīva bilde par to, ka no pirmā maisiņa saliksim 2 cilvēciņus, divas paletes un ierāvēju, bet no otrā un trešā maisiņa sanāks kravas mašīna. Un protams - LEGO City neiztrūkstošais "Hey!"

Lūk arī trīs maisiņi ar klučiem, divas instrukciju grāmatiņas un uzlīmju lapa. Diemžēl iztrūkst kartona paliknītis, tāpēc instrukciju grāmatiņas un uzlīmju lapiņa ir pamatīgi saburzījusies garajā ceļā no aizokeānijas.

Sākam būvēt

Instrukcija sākas ar diviem cilvēciņiem un paletēm. Izskatās, ka uz vienas no paletēm ir mašīnas motors. Uz otras - izskatās pēc četriem gāzes baloniem.

Tālāk tiek salikts arī pats iekrāvējs. Jāteic, ka iekrāvēja uzbūvēšanai nepieciešamas četras diezgan lielas speciālās detaļas - divas pašai dakšai, viena aizmugurei un viena kabīnei - nav īpaši praktiskas, ja vēlaties uzbūvēt kaut ko citu pēc tam.

Tā izskatās pirmā maisiņa saturs saliktā veidā.

Tālāk instrukcijā ir parādīts, ka no otrā maisiņa varēsi salikt smagās mašīnas šasiju, bet no trešā maisiņa saliksi tās kabīni un kravas kasti.

Otrais maisiņs - smagās mašīnas šasija un tās vadītājs.

Šasija gatava, atliek salikt kabīni un kravas kasti.

Kravas kastes salikšana ir ļoti ātra - viena pamatnes plāksne, pāris lieli paneļi sānos, priekšā un aizmugurē un atverams sāns, kas arī sastāv no lieliem paneļiem.

Nu un tas vairāk vai mazāk arī viss. Uzlīmes neliku, jo - kā jau daudzi būs pamanījuši - es gatavos LEGO komplektus saliktus praktiski neturu. Visas to detaļas es izmantoju savos paša veidojumos, kur attiecīgi LEGO uzlīmes man nav vajadzīgas.

Kā vienmēr - ir pāri paliekošas detaļas. Šeit bildē attiecīgi pa maisiņiem sagrupētas.

Tāpat visā komplektā ir arī pāris interesantas vai vērtīgas detaļas. Kā jau minēju - pirmajā maisiņā ir četras lielas detaļas, kas tiek izmantotas iekrāvēja salikšanai. Bet ir arī piecas oranžas un divas tumšpelēkas gludās detaļas 1x4 (divpusējās), kas LEGO lietotāju vidū ir ļoti augstu novērtēta prece. No trešā maisiņa man personīgi ļoti vērtīgs liekas arī sarkanais 1x2 klucītis ar divām kniedēm vienos sānos, kā arī melnās 1x2-1x2 braketes (bildē viena, komplektā divas).

Detalizācija: LEGO pilsētas seti vienmēr ir veiksmīgi izvēlējušies tādus objektus, kuriem nav pārāk daudz smalku detaļu dabā. Pāris gaismiņu, spogulīši, korpuss... un tas arī viss. Šajos LEGO modeļos tas viss ir. Vienīgais, kas neatbilst gluži īstenībai ir gan iekrāvēja, gan smagās mašīnas iekšiene. Tajos nav krēslu.

Sarežģītība: Visus modeļus salikt ir ļoti vienkārši. Daudzās vietās ir izmantoti lieli paneļi vai lielas plāksnes, kas padara salikšanas darbu īpaši vienkāršu.

Spēlējamība: Viens pats komplekts droši vien nav īpaši interesants. Bet ja saliek vairākus kopā, tad tā jau ir pavisam cita runa. Tāpēc viennozīmīgu novērtējumu uzlikt ir diezgan sarežģīti. Tiesa - ir gan viena lieta, kas mani neapmierināja - iekrāvējam dakša stāv tikai augšējā pozīcijā, to nav iespējams nospiest uz leju, lai tas tur paliktu. Tāpēc šeit nu gan punktus būs jāņem nost.

Detalizācija:
Sarežģītība:
Spēlējamība:
Papildinājums kolecijai: