2014.gada atskats

Sākoties 2015.gadam, ir vērts atskatīties, kas tad ir paveikts mūsu LEGO fanu grupā (LUG) iepriekšējā gadā. Bet paskatīsimies uz šo gadu ne tikai Latvijas, bet visas Baltijas mērogā. Jo LatLUG tomēr ir viena no trim Baltic LUG struktūrvienībām. Kā nekā kopā mēs varam vairāk :)

Bilde gan ar LatLUG pasākumu kopsavilkumu.

2014.gada februārī mēs - Latvijas pieaugušie LEGO fani piedalījāmies kino fanu - Kinoblogeru organizētā The LEGO Movie seansā, ar skaistu izstādi, prezentāciju un viktorīnas jautājumiem (un balvām) par un ap LEGO. Mūsu izstādi, kas bija izvietota Kino Citadele (Forum Cinemas) telpās, garāmejot apskatīja daudzi simti cilvēku, kamēr mūsu prezentāciju noklausījās vairāk kā 200 kino fani. Turklāt pati LEGO komplektu likšana mūsu ekspozīcijai bija varen jauks pasākums!

 

Bildes: no likšanas pasākuma un no izstādes kinoteātrī.

2014.gada martā noslēdzās mūsu pirmais konkurss „Lai snieg!”. Tika iesniegti seši lieliski modeļi, no kuriem izvēlējāmies divus labākos, kas arī tika pie LEGO balvām.

Bildes: statiskie modeļi un aktīvie modeļi.

Pamazām kļūstot pazīstamiem kā "LEGO speciālistiem", 2014.gada martā tikām aicināti kļūt par žūriju uz Rīgas Jauno Tehniķu Centrā notiekošo Rīgas pasakas būvniecības pasākumu, kurā piedalījās daudzi desmiti bērnu no Rīgas LEGO pulciņiem.

Bildes no pasākuma šeit.

2014.gada maijā mēs ieradāmies Salaspilī, lai papildinātu Salaspils radošās mājas atklāšanas svētkus ar dažiem LEGO Technic modeļiem un nostiprinātu sadarbību ar Salaspils LEGO pulciņu, kurš darbojas projekta Radi Radoši ietvaros. Šo pasākumu apmeklēja ap simts apmeklētāju.

Bildes šeit.

2014.gada jūnijā, mēs devāmies atzīmēt Baltic LUG pirmā darbības gada jubileju uz Tatu LEGO pilsētu Tallinā - ciemos pie ESTLUG jeb Baltic LUG Igaunijas "nodaļas".  Kopā jauki pavadīja laiku vairāk kā 10 LEGO fani no visām trim Baltijas valstīm, gan runājot par un ap LEGO, kā arī būvējot Tatu LEGO pilsētu.

Bildes no šī jaukā brauciena skatiet šeit.

2014.gada jūlijā, mūs Latvijā apciemoja viesis no Dānijas LEGO fanu kluba byggepladen.dk. Kopā jauki pavadījām vakaru daloties pieredzē un gūstot iedvesmu turpmākiem darbiem.

Bildes no mūsu pasēdēšanas šeit.

2014.gada augustā, 4 igauņu, 4 latviešu un 3 lietuviešu LEGO fani ieradās Billundā, lai apmeklētu LEGO rūpnīcu, uzzinātu daudz jauna par LEGO ražošanas procesu un tuvāk iepazītos ar LEGO komandu, kura atbalsta mūsu darbošanos Baltijas valstīs – Kimu un Janu. Apmeklējām arī Legolandes atrakciju parku un piedalījāmies ļoti vērtīgā pieredzes apmaiņas pasākumā pie Dānijas LEGO faniem.

Bildes no šī brīnišķīgā ceļojuma šeit.

2014.gada augusta nogalē, Viļņā un Klaipēdā, Akropolis tirdzniecības centros notika milzu LEGO pilsētas būvniecības pasākumi, kurus apmeklēja tūkstošiem cilvēku. Mūsu lietuviešu biedri no LITLUG - Baltic LUG Lietuvas "nodaļas" rāvās vaiga sviedros vairākas dienas vadot šos pasākumus un palīdzot bērniem uzbūvēt patiesi iespaidīgas konstrukcijas.

Bildes no šiem pasākumiem šeit.

2014.gada septembrī, tikāmies pie Latvijas LEGO pilsētas meistara – Pētera, viņa viesmīlīgajā mājā Valmieras pievārtē - Brenguļos, kur mums bija sagatavota patiesi interesanta LEGO džipu trase mūsu Džipu sacensībām (Truck Trial), kā arī patīkama vide dažādām citām LEGO aktivitātēm, un nopietnākām sarunām par mūsu grupas nākotni. Ieradās četri igauņi, astoņi latvieši un četri lietuvieši – šis bija izcili labi apmeklēts LUG pasākums, kuru patiesi izbaudījām gandrīz divu dienu garumā.

Bildes šeit. Uzmanību, tajās ir skatāms ļoti liels daudzums LEGO :)

2014.gada oktobra sākumā Latvijas LEGO fani no LatLUG ieņēma centrālo vietu Limbažos notiekošajā radiovadāmo trases modeļu pasaules čempionātā. Mūsu izstāde un atrakcijas bija vēl nebijuša mēroga un sagādāja prieku daudziem simtiem limbažnieku un apkaimes iedzīvotāju, kas bija ieradušies pilsētā apskatīt „Radošo dienu” aktivitātes. Pateicamies biedrībai "Dzirnavu Spēks" par doto iespēju piedalīties šajā pasākumā!

Bildes no šī ļoti veiksmīgā pasākuma šeit.

2014.gada oktobra nogalē Latvijas un Lietuvas LEGO fani palīdzēja LEGO veikalu skatlogiem tapt piepildītiem ar jaunāko LEGO modeļu ekspozīcijām. Būvējām gan uz vietas veikalos, kopā ar lieliem un maziem garāmgājējiem, gan izmantojām iespēju satikties un būvēt kopā, jo kā zināms – kopā prieks ir vēl lielāks!

Bildes no būvēšanas t/c Spice un no mūsu kopābūvēšanas pasākuma pie mūsu automodeļu meistara Rolanda.

Savukārt 2014.gada novembrī, tikai ar divu dienu starpību Latvijas LEGO fani piedalījās divos visai lielos publiskos pasākumos. Vispirms, piedalījāmies tirdzniecības centra Domina Dānijas dienās, ar savu ekspozīciju un atraktīvo dalību iepriecinot daudzus simtus centra apmeklētājus un ar godu pārstāvot vienu no Dānijas pazīstamākajiem brendiem - LEGO.

Bildes no mūsu izstādes t/c Domina apskatāmas šeit.

Un jau pēc divām dienām, Latvijas LEGO fani kopā ar bērniem, par godu mūsu valsts dzimšanas dienai būvēja mūsu brīvības pieminekli – Mildu, Jāņa Rozes grāmatnīcā, kura atrodas vienā no lielākajiem Baltijas tirdzniecības centriem – t/c Spice. Protams, bija arī LEGO modeļu izstāde un mūsu LEGO pilsēta, kas dienas garumā ļoti iepriecināja daudzos mazos grāmatnīcas apmeklētājus. Tāpat daudzi bērni piedalījās mūsu veiklības būvēšanas sacensībās ar LEGO Creator komplektiem.

Bildes no Mildas būvniecības pasākuma šeit.

Novembra nogalē atkal kļuvām par žūriju Rīgas Jauno Tehniķu centrā notiekošajā ziemas pasakas būvniecības  konkursā, kurā piedalījās vairāki desmiti bērnu no Rīgas LEGO pulciņiem.

Bildes šeit.

Turpinot mūsu sadarbību ar Latvijas kino faniem - kinoblogeriem, Latvijas LEGO fani bija pārstāvēti arī filmas The Hobbit: Tha Battle of the Five Armies pirmizrādē, kur papildināja tradicionālo viktorīnu ar jautājumiem par The Hobbit LEGO produktu sēriju. Patīkami zināt, ka arī kino faniem patīk LEGO.

Bildes no šī īpašā seansa šeit.

Visbeidzot, 2014.gada 13.decembrī, Rīgas Jauno Tehniķu centrā, kopā ar LEGO Mindstorms robotu cīņām, zāli piepildīja arī mūsu izstāde un atrakcijas, kas iepriecināja vairāk kā simts centra apmeklētājus un robotu cīņu dalībniekus. Pēc pasākuma mums bija arī ļoti vērtīga tikšanās ar picu un sarunām par LUG darbību ar mūsu Lietuvas biedriem, kuri brauca no pašas Viļņas, lai piedalītos mūsu pasākumā un papildinātu mūsu līdz šim lielāko LEGO pilsētas izstādi.

Bildes no pasākuma ar mūsu milzu izstādi šeit.

Noslēdzot gadu, vēlreiz devāmies iejusties žūrijas ādā, šoreiz uz Salaspili, pie mūsu draugiem no "Radi radoši", kur vērtējām darbus ar ziemas un Ziemassvētku tematiku.

Bildes ar bērnu darbiem šeit, mēs paši kadrā tā pārliecinoši netikām, izņemot šos kadrus, bet tas nekas, nākamreiz :)

Tāds nu ir bijis mūsu gads. Ja Tevi tas ir ieinteresējis, vēlies piedalīties un izbaudīt priekšrocības, kuras sniedz dalība LEGO fanu klubā droši sazinies: Rolands [punkts] kirpis [at] gmail [punkts] com vai klavins [punkts] lauris [at] gmail [punkts] com

Nākamgad noteikti raudzīsim atkal doties uz Billundu, piedalīties vairākos ļoti lielos pasākumos, kā arī saorganizēt vairākus mazākus pasākumus, visā Baltijā!

Sekojiet mums sociālajos tīklos un uz tikšanos mūsu pasākumos! Lai veiksmīgs Jaunais gads!